Apatia alebo letargia mladých ľudí

Ako je možné navrhnúť riešenia o možných zmenách? Ako až zveličene povedané donútiť mladých ľudí , aby prejavili záujem o politické dianie u nás na Slovensku? Myslím si, že to musí prísť samo od seba, od každého z nás.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„ Mohlo by to byť aj lepšie“. Drvivá väčšina mladých ľudí politiku ani nerieši, nezaujíma ich. Nie je pre nich, teda myslia si, že je nepodstatná. Idú vonku s priateľmi na pivko, zabaviť sa do klubu na diskotéku. Nehovorím, že je to zlé, vypnúť a zrelaxovať musí každý z času na čas a každý má na to svoj overený spôsob. Udalosti z posledných týždňov na Slovensku pobúrili veľa mladých ľudí, pri ktorých vyšla na povrch korupčná kauza neslýchaných rozmerov.

Veľa mladých ľudí vyšlo do ulíc, aby začali prejavovať svoje názory. Ako príklad by som uviedol protest v Spišskej Novej Vsi. Pred začiatkom akcie potvrdilo účasť cez 520 ľudí prostredníctvom sociálnych sietí, ale na samotný protest prišlo už len okolo 150 ľudí. Prečo je to tak? Samozrejme jednoduchšie je „lajkovať“ virtuálne príspevky ako sa ukázať a podporiť danú vec na verejnosti. Jednoducho povedané: „Keď príde na lámanie chleba, radšej sa stiahnúť“.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prajem si,aby sa mladí ľudia začali viac zaujímať o veci verejné, pretože sa jedná predovšetkých o ich budúcnosť a budúcnosť ich detí. Predsa demokracia je o slobode slova, kde si každý môže vyjadriť svoj názor. Či už je ten názor viac alebo menej sofistikovaný, každý mám právo na slobodu prejavu. Taktiež chcem uviesť do popredia voľby do NR SR 2012. Je potrebná zmena, ktorá samozrejme nezačne hneď po voľbách, ale je na to potrebný dlhodobejší proces. To, že sa nepôjde ku volebným urnám, nie je riešenie.

Veď riešenia nie sú v súťaživosti, ale vo vzájomnej spolupráci.

Michal Goč

Michal Goč

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý, moderný človek ktorému nie je ľahostajná budúcnosť mojích detí tak ako aj moja.Riešenia nie sú v súťaživosti, ale v spolupráci. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu