Ako na mňa zapôsobil Sázavafest 2009 [Kácov, CZ]

Stredočeské mestečko Kácov, na brehoch rieky Sazáva zažilo počas posledných víkendových dní búrku v podobe deviateho ročníka O2 Sázavafestu. Štyri dni plné multikultúrnej hudby na štyroch scénach ponúklo viac ako 150 domácich aj zahraničných hviezd.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Atmosféru tohto diania vytváralo okrem množstva fanúšikov aj veľmi kontrastné počasie. Cez deň neznesiteľná horúčava a v noci chlad ťahajúci sa od rieky obtekajúcej ostrov veľmi nedovoľoval poriadne sa sústrediť na účinkujúcich. Organizátori nemôžu samozrejme vybaviť všetko, hlavne nie počasie. Tiež neide ovládať ľudí, ktorí si kúpili lístok so zámerom vyblázniť sa. To som si myslela, že sú mierne kultúrnejší vzhľadom na to, že som nebola ani raz obliata žiadnym alkoholickým nápojom. Názor som zmenila hneď po dopade dvoch ohorkov z cigariet na mojej hlave.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nastali ale situácie, ktoré mali menšie chybičky krásy nedomyslené práve zo strany organizátorov. Chyby v brožúre s programom nám dosť pokazili plány. Zvedavo sme sedeli čakajúc a pozerajúc na vcelku falošný výstup formácie Banana Split. Divadelný a zábavný program Na stojáka s tradičným obsadením známym z televízie HBO bol o hodinu skôr, ako bolo uvedené, takže sme sa vystúpenia, ktoré malo byť uvedené opäť po dlhšom čase nedočkali.

Sklamaná a pobúrená som ale najviac bola počas vystúpenia Richarda Melvilla Halla, každému známy ako Moby. Vzhľadom na to, že to bol headliner festivalu, dalo sa očakávať, že publikum bude mať obrovskú účasť. Veľkým mínusom bolo, že fanúšikovia si okrem tohto vystúpenia skvelého elektronického hudobníka mohli vypočuť dosť hlasnú zvukovú skúšku skupiny J.A.R. Kvôli rušivému dojmu bicích z druhého pódia sa nedalo sústrediť na hity tohto newyorského speváka.

SkryťVypnúť reklamu

Každá minca má ale dve strany. Sázavafest ohromoval vystúpením ako Monkey Business. Táto zmes disko a funky nás akoby previedla do osemdesiatych rokov. Česká kapela, ktorá je momentálne špičkou hudobnej scény u susedov predvádzala na pódiu divoké tance, ktoré nakazili aj fanúšikov. Okrem skvelej zábavy a show sme sa nezaobišli bez pohľadu na ministrip speváka Mateja Rupperta, ktorý si pred nami bez nohavíc zatancoval.

Hudobnú paletu tohto festivalu dopĺňala aj slovenská SKA formácia Polemic. Nevýhodou bolo, že hrali v dosť neskorých ranných hodinách, no čakať sa oplatilo. Kus teplej Jamajky so sebou priniesli na vtedy studený český ostrov a rozprúdili krv všetkým prítomným. Neďaleko stojaci zvedavci, ktorí túto energickú strelu ešte nepočuli naživo, len uznanlivo prikyvovali hlavou tancujúc sa o nich vyjadrovali v superlatívoch. Oceňovali obdivuhodný, rázny, húževnatý a vitálny výstup tejto dvadsaťročnej formácie.

SkryťVypnúť reklamu

Nemôže sa nespomenúť živé vystúpenie českej skupiny Chinasky, po nich nasledujúci Support Lesbiens, ktoré mali na rozdiel od iných zahraničných kapiel kolosálnu účasť.

Hviezdou, ktorá v nedeľu rozsvietila oči prítomných bola skupina Die Happy s frontmankou Petrou Jandovou. Rockové vystúpenie ohlušovalo celý areál a z hlasných reproduktorov ľuďmi prechádzal každý jeden tón.

S odchádzajúcou nocou bol v závere aj tento ročník jedného z najväčších festivalov v susednom Česku. Okrúhly desiaty ročník, uskutočnený budúci rok prinesie dúfam viac spokojných fanúšikov a odstránené chybičky krásy.

Katarína Gočová

Katarína Gočová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... osoba, ktorú zaujíma dianie na kultúrnej scéne a celkovo život, spájajúci ľudí a kultúru. Zoznam autorových rubrík:  FestivalyÚvahyKoncertyReportáže

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu