Eurovision Song Contest 2010 - Neprekvapivé druhé semifinále

Druhé semifinálové kolo uzavrelo definitívnu dvanástku finálového večera. Posledná nedeľa dala interpretom možnosť poslednýkrát zabojovať a kandidovať tak na veľkú eurovíznu cenu. Slovensko je však hluché, lenivé a nepripúštajúce si iné žánre k telu. Dôkazom toho je aj víťazka tohto kola - ďalšia tuctová speváčka s nasadeným úsmevom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Nebola to náhoda...

Náhodné a vtipné?? Určite nie.. V dokrútke sa o Tomášovi Bezdedovi hovorilo ako o „bronzovom", pretože stále skončí na treťom mieste. Pri vyhodnocovaní to samozrejme nebolo inak. Hlasy od ľudí? Tretie miesto.. Porota? Tretie miesto.. Človek by si potomto mohol myslieť, že hlasovanie neprebieha tak, akoby malo. Od Superstar pretieklo veľa vody a on sa pohybuje po pódiu tak neisto. Medzi jeho atraktívnymi tanečníčkami vyzeral ako hanblivý stredoškolák chváliac sa nimi starším spolužiakom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Schindlerová vs. Mista vs. Kristína vs. Soňa vs. ??To o čom je? Predávajú ich šaty alebo umenie? Nech mi niekto povie rozdiel medzi týmito štyrmi ženami. Spomedzi nich najkrašie spievala Dáška Kostovčik . Fakt, prečo nepostúpila je, že sa neusmievala na silu a umelo ako Mista, neposielala do prdele chlapov ako Schindlerka či neurčovala najkrašie stromy na Slovensku ako Kristína. Neťahali za ňu vokalistky a bola jednou z najprirodzenejších žien na pódiu. Tak to asi nemala veľa šancí na postup.

Nanešťastie tak dopadli aj skupiny Horská chataSmola a hrušky. A aj preto to bude hudba vo finále viac- menej na „jedno kopyto". Len si nepripustiť niečo, čo ide mimo normálu a klasiky. Žiadny punkrock či ska. Budeme plakať do vankúša od naivných, trápnych a tuctových piesní tých umelkýň. Jedna z kapiel, priblížijúcej sa k hranici víťaztva bola diskvalifikovaná a tie druhé nepustia, aby si o nás v zahraničí niečo nepomysleli. Neviem, či si niekto pamätá na fínsku skupinu Lordi. Napriek svojmu ohavnému vzhľadu sa stali víťazom Eurovízie.

SkryťVypnúť reklamu

Do finále postúpila aj jediná skupina nepoužívajúca playback. Partička Free Voices je jednou z odrody a-kapely a na ich vystúpenie potrebujú len hlasy. Filip Lenárt a spol. opäť príjemne naladili publikum a „vyhmkali" si finále. Medzi druhu finálovou šestkou sa ocitla prekvapilo aj skupina Aya. Dosť pomohla aj stará škola a´la Janko Lehotský - jeden z členov odbornej poroty. Uvidíme ale, ako sa im zadarí medzi monotónou, mladou krvou nasiaknutou konkurenciou.

Katarína Gočová

Katarína Gočová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... osoba, ktorú zaujíma dianie na kultúrnej scéne a celkovo život, spájajúci ľudí a kultúru. Zoznam autorových rubrík:  FestivalyÚvahyKoncertyReportáže

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu