Showdance v znamení filmových hitov

Potom, čo sa Slováci dosýtosti nabažili speváckych show, sa dostalo na rad aj z iného súdka. Keď prestali spievať aj tí, ktorí nikdy nemuseli, začalo sa tancovať. Preteky o najlepšieho tanečníka sa začali medzi dvoma najfrekventovanejšími televíziami. Zatiaľ čo jedna ponúka všetko, čo k spoločnekým tancom patrí, tá druhá oblečie interpretov do teplákov a nechá ich váľať sa po pódiu vo víre profesionálov... Človek by si myslel, že v tom seriálovom boome nebudú herci vedieť, kde im hlava stojí, nie ešte v tanečných show.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Keď je z herečky moderátorka..

Prirodzená improvizácia by mala patriť do balíčka talentu každého herca či herečky. Viac by sa však očkávalo od sympatickej Zuzany Fialovej. Celý jej moderátorsky výkon vyznieva neisto, umelo a lacne. Neviem, či celá show má vyzerať a´la „len aby niečo bolo“, ale jej vystupovanie k tomu pridáva na efekte. Ako pri žrebovaní tomboly na obecných pretekoch v behu do vrchu oblečená vo veciach z čínskeho upadajúceho trhoviska. Ten, kto má na starosti kosýmy by mohol konečne otvoriť oči. Pre takú krásnu ženu ako je Zuzana by mohlo byť urážkou to, do čoho ju navliekajú. Minulý rok to boli róby, keď na moderátorskom poste vystriedala prirodzene ironickú Adelu Banášovú. V jej novej práci sú to šaty, ktoré by si veru ani Lady Gaga neobliekla..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jej oporným pilierom je Matej „Sajfa“ Cifra. Z jeho poznámok by si človek mohol vysveliť, že má v zuboch konkurenčnú televíziu. Predsa len označiť za televízneho škriatka, kaziaceho prenos „markizáčik“ bolo neprofesionálne a hodné desať ročného chlapca závidiaceho lízanku Banášovej.

Hviezdna porota

Veselá kopa Gabika Dzuríkova, s materinským dôrazom Hana Gregorová, miestny kat Libor Vaculík... a ťažký frajer Tony Moisés. Prvé dve menované sú herečky v domovskej telvízii a aj keď sa na tanec radšej pozerajú, ich hodnotenie je prijateľné, milé a povzbudivé. Libor je jojkársky „pravdomluvec“, a keďže sa v dvoch tretinách svojho života venoval tancu má výhradné právo kritizovať, lebo svojimi vyjadreniami podáva objektívnu kritiku.

SkryťVypnúť reklamu

Prečo ale Tony Moisés? Nemáme vari v našej krajine niekoho.. kto sa aspoň viac podobá na tanečne znalého? S výrazom boha akoby na tróne tanečného olympu sediaci zhadzuje tanečníkov a sám by si pritom mohol uvedomiť, že od roku 1989 prebehlo more času a on už dávno nie je tým, čím možno niekedy bol. Pri jeho ironických poznámkach by som ho chcela vidieť tancovať s tým klobúkom na hlave a bielymi kuravičkami. Hádzať sa o zem ako pred dvadsiatimi rokmi. Podobalo by sa to asi na chrliacu sa lávu zo sopky Vezuv.

Filmové kolo

Kto by neobľuboval hity z Hriešneho tanca, Hair či Pomády? Druhé kolo sa nieslo v duchu filmových muzikálov a týmto výberom sa nedá nič pokaziť. V porovnaní s Let´s Dance je to viac odviazané, živé a nechýba tomu dávka energickej energie. Za obeť padol herec Braňo Bystriansky, ktorý si v nasledujúcom kole už nezatancuje. „Poplašený“ barman z Paneláku sa po svojom ťarbavom výkone už v show naukáže a bude mať aspoň viac času na na nakrúcanie.

SkryťVypnúť reklamu

Do erotického ovzdušia nás nasiakla Veronika Paulovičová. Tanec v extravagantom a odvážnom kostýme nadchol nejedného muža v publiku. A aj to jej dosť pomohlo z posledného miesta v rebríčku.

Na situácie by sme sa nemali dívať len čierne alebo bielo. Výkon Zuzany Mauréty však patril k tým jednofarebým, jednotvárnym a nudným. Celkovo jej vystupovnie pôsobí utrápene a prudérne. Tejto muzikálovej herečke akoby miestami chýbal život. Niekomu sa do vienku neušlo. Kto vie..možno prekvapí. Kontrastným spôsobom k nej však vystúpila charizmatická Diana Mórová. „Baby“ nesedela v kúte a prítomných očarila zdvíhačkou z legendárneho Hriešneho tanca. Ako povedala Gabika Dzuríková, keby o nej v tom čase vedeli, Jenifer by sa v tomto filme neukázala.

SkryťVypnúť reklamu

Prvé miesto obsadil Peter Batthyány. Banán z Mafstory uviedol ukážku z muzikálu West Side Story. Diváci však asi hlasujú za jeho herecké výkony, nie tanečné. Na pódiu nebol žiadny z „tryskáčov“. Skôr tatko jedného z nich..

Je otázkou, ako tieto showky prispievajú k slovenskej kultúre. Herci strácajú na kvalite nedostatkom času. Ich výkony v divadle neovplyvňuje len spomínaný filmový boom, ale aj súčasné tanečné súťaže. Na ľudí to však môže pôsobiť pozitívne, privedú svoje ratolesti hýbať sa a neskysnú pri počítačových hrách...

Text: Katarína Gočová Foto: Zdenko Hanout

Katarína Gočová

Katarína Gočová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... osoba, ktorú zaujíma dianie na kultúrnej scéne a celkovo život, spájajúci ľudí a kultúru. Zoznam autorových rubrík:  FestivalyÚvahyKoncertyReportáže

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu