Zápas hviezd NHL v réžii Slovákov

V zámorí sa hokej stal cez víkend opäť najsledovanejším športom číslo jeden. Prečo? V Kanade sa uskutočnil už tradičný hviezdny víkend NHL. Na hlavné mesto Kanady, Ottawu, upriamila svoj zrak hokejová verejnosť celého sveta. Zišla sa tu hokejová smotánka tých najlepších a najšikovnejších hráčov, akých NHL momentálne ponúka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

NHL si dala na chvíľu pauzu od nepretržitých každodenných zápasov a cez víkend 28. a 29. januára sa fanúšikovia mohli tešiť na 59. ročník Zápasu hviezd. Dvojdňová hokejová šou, v ktorej tí najlepší hokejisti ukážu niečo zo svojho bohatého umenia a ponúknu divákom netradičné hokejové lahôdky.

Ešte predtým sa uskutočnil výber hráčov do jedného či druhého tímu. Z minulosti sme boli zvyknutí, že zápas hviezd sa konal medzi mužstvom hviezd Severnej Ameriky, v ktorom boli hráči, ktorí z tohto kontinentu pochádzali a Výberom sveta, v ktorom sa nachádzali najlepší hokejisti nepochádzajúci zo zámoria. Hráčov si vyberali v hlasovaní fanúšikovia. Ďalej sme sa stretli s formátom Západná konferencia verzus Východná konferencia. Jednotliví hokejisti boli rozdelení podľa toho, v ktorej konferencii sa ich klub nachádzal. V súčasnosti tu máme nový formát, v ktorom najprv fanúšikovia vyberú v hlasovaní 6 najlepších a potom odborníci vyberú ďalších hokejistov (aj nováčikov). Tí si potom vyberú do svojich tímov už dopredu vybraní kapitáni. Tento rok to boli Daniel Alfredsson ako domáci kapitán, ktorý oblieka práve dres Ottawy a Slovák Zdeno Chára ako kapitán tímu Boston Bruins, ktorý zdvihol minulú sezónu nad hlavu Stanley Cup. Deň pred hviezdnym víkendom si dvojica kapitánov vybrala hráčov do svojich mužstiev. Zdeno Chára si vyhliadol aj dvoch ďalších nominovaných Slovákov, výborných hokejistov a Mariánov Hossu a Gáboríka. A hviezdny hokejový víkend sa mohol začať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V sobotu bola na programe súťaž zručností. Hokejisti zmerali svoje sily v súbojoch o najrýchlejšieho korčuliara, najpresnejšieho strelca, najtvrdšiu strelu, najkrajší samostatný nájazd či najrýchlejšie predvedenú koletívnu hru. V súťaži o najtvrdšiu strelu sa blysol náš Zdeno Chára, ktorý opäť prekonal svoj rekord a hodnota sa tentokrát vyšplhala na viac ako 175 km/hod. Z najkrajších nájazdov najviac zaujal hokejista Chicaga Patrick Kane, ktorý v okuliaroch Clarka Kenta alias Supermana a v supermanovskom plášti elegantne poležiačky prekonal brankára. Nevídaný nájazd predviedol aj hráč Anaheimu Corey Perry, ktorý v strede nájazdu zhodil hokejku a rukavice a vytiahol malú detskú hokejku, s ktorou blafákom prekonal gólmana. Netradične zase nájazd chytal brankár Montrealu Carey Price, ktorý sa otočil chrbtom k blížiacemu sa hráčovi a nájazd vychytal. Diváci vytvorili vynikajúcu atmosféru, vďaka ktorej to hokejistov nakoplo ukázať väčšie umenie. Celkovo v týchto súťažiach zvíťazil Alfredssonov tím.

Skryť Vypnúť reklamu

V nedeľu prišiel na rad zápas, v ktorom sa divíci mohli tešiť na bohaú porciu gólov, keďže sa jednalo predovšetkým o zábavu, s cieľom predviesť tie najparádnejšie kúsky. V Chárovom tíme nastúpili v 1. formácii obidvaja Mariánovia, samozrejme podporovaný zozadu Chárom. Práve táto formácia sa postrala o najväčší rozruch, keď strelila prvý gól zápasu a robila domácim značné ťažkosti. Rýchle a presné kombinácie Hossu a Gáboríka zdvíhali divákov zo sedadiel. Nakoniec sa tešil Chárov tím, ktorý zdolal Alfredssonovcov 12 : 9. Všetkým trom slovenským hokejistom sa mimoriadne darilo - Gáborík (3 + 1), Hossa (1 + 2) a Chára (1 + 0). Práve Mariánovi Gáboríkovi sa dostalo veľkej pocty, keď sa stal aj vďaka hetriku najužitočnejším hráčom zápasu. Diváci, organizátori a hráči boli nadmieru spokojní, keďže celý víkend sa vydaril a prebehol bez problémov.

Skryť Vypnúť reklamu

My môžeme byť obzvlášť hrdí na našich troch, momentálne najlepších hokejistov, kotrí patria k svetovej špičke. Z hŕstky mála Slovákov, ktorí túto sezónu pôsobia v NHL sa im podarilo dostať medzi výber hviezd. To bola ich odmena za vynikajúcu formu počas tejto sezóny, keď Hossa s Gaboríkom okupujú popredné priečky medzi najproduktívnejšími hráčmi a najlepšími strelcami. Zdeno Chára patrí medzi najlepších obrancov, predvádza stabilné výkony a pomáha bostonským medveďom k víťazstvám. Títo traja trenčianski odchovanci robia v zámorí dobré meno slovenskému hokeju, čo potvrdili aj v zápase hviezd. Spoločne tak s ďalšími slovenskými hokejistami vytvárajú v zámorí malú hokejovú komunitu, ktorá nezmazateľne zviditeľňuje Slovensko. Dúfajme, že aj napriek celkovo malej podpore slovenskému hokeju v nasledujúcich rokoch uvidíme viac slovenských mien hrajúcich za nejaký klub z NHL, ktorí budú držať Slovensko medzi poprednou svetovou elitou a zabávať divákov na zápasoch hviezd.

Gorazd Rosa

Gorazd Rosa

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovník športu a dobrej hudby, ktorý píše o všetkom možnom aj nemožnom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu