Ako vytvoriť cukrovku.

Písmo: A- | A+

V tomto článku popíšem elegantný a chutný spôsob, ako si vytvoriť cukrovku tak, že Vám doktor povie do konca života si budete pichať inzulín. *Tento článok je založený na pozorovaniach a nemusí sa zhodovať s medicínskou pravdou

Dnešná definícia hovorí, že diabetes mellitus - hovorovo cukrovka, je stav úplného alebo relatívneho nedostatku inzulínu, čo vedie k vyšším koncentráciám glukózy (cukru) v krvi. Tento stav sa odborne nazýva hyperglykémia. Typy a štádiá cukrovky sa môžete dočítať v iných článkoch. 

Pekne odzadu.

Ak poznáte dlhoročného cukrovkára (A), viete, že pred jedlom si musí pichať inzulín a to po zbytok svojho života (aspoň do doby, kým medicína vyskúma iné riešenie). Inzulín je to, čo robí cukrovkára cukrovkárom - presnejšie, orgán v tele PANKREAS nefunguje správne.

Pankreas
Pankreas 
Obrázok blogu

Pankreas - je orgán v oblasti žalúdku, ktorého hlavná funkcia je produkcia INZULÍNu. Poškodenie, prípadné zničenie tohto orgánu má za následok nepríjemné slová lekára "inzulín si budete pichať do konca života, lebo pankreas nefunguje ako má". 

CUKOR 

Cukor potrebujeme k životu a je pre nás nevyhnutný. Náš život je na ňom prakticky závislý. Telo musí nejakým spôsobom prijatý cukor spracovať a to je úloha INZULÍNu.

- hlavná funkcia inzulínu je spracovávať cukor

 Ak je pankreas poškodený - presné dodávanie inzulínu zlyháva, cukor nemá kto spracovať. Dodávam, že malé odchýlky cukru v krvi môžu spôsobiť smrť. Preto je pankreas a jeho správna funkcia tak dôležitý.

Cukor prijímame v jedle vo forme zemiakov, ryže, ovocia, čokoládiek, cukroviniek, pečiva ... 

- obrovské množstvo potravín obsahuje cukor

Rozdelenie cukrov a spôsob, ako inzulín spracováva jednoduché a komplexné cukry, sa dočítate v iných článkoch.

Ako poškodiť orgány v tele s chuťou?

Športovci, ktorí to preženú pri tréningu si môžu natrhnúť svaly, šľachy ... .

Ak budem piť fľašu tvrdého denne, moja pečeň po rokoch "stvrdne" a prestane správne fungovať. 

Ak budem fajčiť dve krabičky cigariet denne, moje pľúca po rokoch rezignujú.

... atď ...

Naše orgány sú pripravené zvládnuť extrémne podmienky dlhé roky.

Pankreas je pripravený zvládnuť akúkoľvek potravinu po celý život a ani sa pritom nezapotí - je takmer nemožné poškodiť pankreas len stravou. Ako teda extrémne zaťažiť pankreas, tak aby bol nútený produkovať inzulín dennodenne dlhé roky až kým to nezvládne a začne kolabovať - to jest, cieľ tohto článku - ako poškodiť pankreas?

Riešenie

Jedno z elegantných a chutných riešení, ako dopraviť do tela štvrť kg cukru denne s ľahkosťou, prišlo už v roku 1886. V roku 2016 si veľa ľudí nevie predstaviť deň bez týchto delikátnych nápojov. Sú také skvelé, že dvoj litrovú fľašu som pil denne namiesto čistej vody a chcel som viac a chuť zostala aj na ďalšie dni. Veď som dodržiaval pitný režim, či? Tieto bohaté zdroje cukru nájdeme takmer v každom ochutenom nápoji - fanta, cola, sprite, džús, vinea, kofola ... Koľko cukru obsahujú, nájdete na zadnej etikete na fľaši. Množstvo je väčšinou uvádzané na jeden deciliter. 2l kola = 220g cukru x 7 dní = 1,5kg cukru týždenne musí pankreas zvládnuť navyše + jedlo + sladkosti. Ak svoj obľúbený sladený nápoj naozaj milujem a pijem ho každučičký deň, mesačne musí pankreas zvládnuť 6,6kg cukru len z nápojov!!! Skvelý nástroj, ako dať pankreasu naozaj zabrať.

Pametajte

Pankreas je nutné vyťažiť celý deň priebežne a poriadne, aby sme ho mohli poškodiť. Nestačí piť sladené nápoje raz za čas. Čistú vodu, alebo hovorovo povedané "pitie od smädu" musí úplne nahradiť sladený nápoj.

Nebol som k Vám úprimný

Nadpis článku navádza k tomu, že tento návod je rýchly. Ako som písal vyššie, naše orgány zvládnu extrémne podmienky dlhé roky a aj keď budem piť nadmerne sladený nápoj každý deň, môj pankreas môže vypovedať až po 20 rokoch takéhoto zaobchádzania, namiesto zdravého pankreasu na sklonku života. Je tu však riešenie. Ja som vyrastal v dobe, keď sladené nápoje ešte len dobíjali pulty obchodov. Začal som ich piť viac menej v dospelosti, kedy sa moje orgány stihli vyvinúť do plnej sily. Máme však rok 2016 a terajšie deťúrence majú oveľa viac možností, ako sa dostať k týmto nápojom. Deti majú obrovskú výhodu. Ich orgány stále rastú, vyvíjajú sa do plnej sily. Orgán, ktorý sa vyvíja je oveľa ľahšie "zničiteľný", ako dospelý orgán. Často vidím 3-4 ročné dieťa vypiť džúsik, v ktorom je naozaj požehnane cukru a keď je málo, pridám ešte jeden - od smädu. Jeho malý pankreasík zažíva tvrdú robotu takmer od narodenia. Naše štatistiky hovoria jasne...

Na záver

Pred nedávnom ma pobavil jeden príbeh. Je o ľudoch, ktorích životná filozofia je (bola) - VŠETKO, ČO CHUTÍ, JE ZDRAVÉ! Prišli k veterinárovy so svojim papagájom, so slovami "nechutí mu jesť". Veterinár si obzrel majiteľov aj papagája a pýta sa ich "čo mu dávate jesť?" Oni odpovedajú "takmer všetko a najviac mu chutia rezne", "vy dávate papagájovy jesť rezne?", "ano pán doktor, jemu veľmi chutia a všetko čo chutí je predsa zdravé" ... do troch dní papagáj zomrel o 40 rokov skôr ...

Skryť Zatvoriť reklamu