Nový článok Nový /živočíšny / druh ?

Čoraz častejšie pri pohľade z okna / tak sa vyhováram aby som zakryl svoju nikotínovú závislosť/, neuniknú môjmu zraku, postavy ľudí oblečených do krikľavo-oranžových viest s nápisom VPS.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po chvíľke pozorovania,raz z jedného,druhýkrát z iného obloka nášho bytu som usúdil že sa venujú nie príliš príjemnej a určite nie uznaniu sa tešiacej činnosti - zbierali odpadky,ktoré naši neuveriteľne šikovný susedia dokážu každodenne produkovať v okolí paneláku.

V tvárach sa im nedalo čítať nič.Možno nejaký druh obrany voči okoliu...Zrazu prebehli okolo nich dvaja výrastkovia,ktorý s veľkým smiechom po okolí rozhadzovali ešte tlačiarenskom farbou voňajúce letáky istého obchodného reťazca.Na moje prekvapenie,bez veľkých rečí sa dotyčný zberači/či ako ich nazvať/ vrátili a uvedené letáky zo zeme pozbierali.To mi nedalo a tak som vyšiel von,aby som zistil prečo nekričia,prečo sa nevyhrážajú,prečo nenadávajú ??? Prečo sa s kľudom otočili a všetko pozbierali...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po pár zdvorilostných vetách, a chvíli okúňania mi vysvetlili prečo...

Každý deň sa stretávajú s podobnými situáciami a dokonca sa im už stalo že mladá mamička im z balkóna arogantne ukazovala kde ešte majú zbierať...dokonca žiadala aby sa predierali neupravenými a určite dlho neudržiavanými kríkmi...takže ich už nič nevyvedie z miery.A taktiež a to je hlavné,je to jediný spôsob ako si trochu prilepšiť a zvýšiť dávku,ktorú dostávajú od štátu.

Ja viem,mnohí povedia - nech si nájdu prácu.Ale nie vždy a všade to je jednoduché...a ako vraví môj priateľ :" aj novinármi a fotografmi obletovaný adoptívny syn herečky A.Jolie, by bol len ďaľši ušpinený kambodžan,pojedajúci trochu ryže zo zašpinenej misky niekde v chatrči,keby nemal šťastie..."

SkryťVypnúť reklamu

Preto buďme vďačný za svoj kúsok šťastia,a berme ohľad aj na tých čo ho toľko nemajú.........

gustáv baláž

gustáv baláž

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek,v obyčajnom meste...ako stovky iných... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu