Nominácie v kategórii vzdelávacích aktivít

Ocenenie Gypsy Spirit pre mimoškolské vzdelávacie aktivity zamerané na rómske deti a mládež získa David Tišer, ZŠ Svitavy -Lačnov alebo Asociace debatních klubů o.s.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

David Tišer
Je nominovaný za polohraný dokomenárny film Roma Boys - Příběh lásky. Film sa venuje doteraz opomínanej téme rómskej homosexuality, ktorá doteraz nebola verejne spracovaná. Táto téma a verejná diskusia o nej je silne odmietaná zo strany samotnej rómskej komunity, ktorá uznáva tradičné rodinné hodnoty a homosexualitu považuje za opovrhnutiahodnú chorobu. Dokument má slúžiť ako edukatívny materiál pre školy, vyvolať diskusiu na tému tejto formy diskriminácie.


ZŠ Svitavy -Lačnov
Malotriedna základná škola, v ktorej je tretina rómskych detí. Škola sa venuje organizovaniu mimoškolských aktivít zameraných na kultúrne a sociálne prepojenie vylúčenej miestnej rómskej komunity a majority. Každý mesiac usporadúva kultúrne akcie pre verejnosť, zabezpečuje záujmové krúžky a aktívne využíva rómske školské asistentky. Prostredníctvom rôznych projektov sa snaží zabezpečiť financie na školské pobyty v prírode, exkurzie a pod. pre deti zo sociálne slabých rodín.


Asociace debatních klubů o.s.
ADK napomáhá aktivnemu sebevzdelávaniu, podporuje rozvoj a osobnosť detí a mládeže, najmä mravných, sociálnych a intelektuálnych schopností. Rozvíja sociálnu inteligenciu, toleranciu a pozitívne medziľudské vzťahy a podporuje rozvoj interkultúrnych aktivít. Združenie dosahuje svoje ciele najmä vďaka organizovaniu súťaží v akademických diskusiách žiakov a mladých ľudí. Zvláštnu podporu venuje ADK zapájaniu detí a mládeže rómskej menšiny v ČR.

 

 

Kritériá hodnotenia

1. obdobie realizácie aktivít – dlhodobé hľadisko

2. dosiahnuté výsledky a ich merateľnosť

3. motivačný vplyv na okolie a iné projekty

4. jedinečnosť, originalita a kreativita riešenia – mimoriadny prínos

5. pozitívne vnímanie verejnosťou


Gypsy Spirit na Facebooku

Gypsy Spirit

Gypsy Spirit

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Gypsy Spirit Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáAktualityOcenení a nominovaníPorota

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu