Víťazi Gypsy Spirit 2009 sú známi

Včera večer sa v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 1. ročníka podujatia Gypsy Spirit 2009.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Víťazi Gypsy Spirit 2009
Víťazi Gypsy Spirit 2009 

Cieľom tohto projektu je vytvoriť tradíciu v ocenení práce pre rómsku komunitu, ako aj verejnú platformu na prezentáciu pozitívnych reálnych prínosov a priblížiť tak širokej verejnosti aktivity zamerané na podporu integrácie rómskej menšiny do spoločnosti. Renomovaní porotcovia s množstvom skúseností v oblasti rozvoja medziľudských vzťahov, mierovej politiky, boja za ľudské práva, v sociálnej oblasti či kultúre vyberali z celkovo 111 nominácií a udelili ocenenia v piatich kategóriách.

V špeciálnej kategórii bola ocenená aj skupina 11 lekárov a zdravotných sestier, ktorí dlhodobou prácou v teréne prispeli k zlepšeniu postavenia Rómov, pričom ďalšie dve takéto osobitné ocenenia porota udelila in memoriam. O kultúrny program sa na slávnostnom vyhlásení výsledkov postarali Patrik Žigmund, Sendreiovci a Cigánski diabli. Mimoriadne vydarený úvodný ročník Gypsy Spirit je nádejnou predzvesťou ďalšieho pokračovania, ktoré sa uskutoční v roku 2010. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Program otvoril svojim príhovorom Ján Figeľ, člen Európskej komisie, zodpovedný za vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež, ktorý prevzal záštitu nad podujatím: „Vzdelanie spája ľudí lokálne i globálne. Preto sa dostupnosť a kvalita vzdelania stávajú dôležitým predpokladom sociálnej integrácie. Vzdelanie tiež pomáha rozvíjať talent a kultúru človeka. Som rád, že Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu sa už roky angažuje na Slovensku práve touto cestou v prospech rómskych a sociálne slabších rodín a komunít,“ povedal Ján Figeľ.

Súťažné kategórie a ocenení

 Ocenenie pre mimovládnu organizáciu 

SkryťVypnúť reklamu

Cenu Gypsy Spirit 2009 v tejto kategórii získava Občianske združenie ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj.

Cenu odovzdal Michael Kocáb, minister pre ľudské práva a národnostné menšiny Českej republiky.

 Ocenenie pre spoločnosť – firmu

Cenu Gypsy Spirit 2009 v tejto kategórii získava U.S. Steel Košice, s.r.o.

Cenu odovzdal Jaroslav Kiska, predseda predstavenstva Consumer Finance Holding, a.s., spoluzakladateľ skupiny Quatro, Triangel a člen správnej rady projektu Dobrý anjel.

Ocenenie pre mimoškolské vzdelávacie aktivity 

Cenu Gypsy Spirit 2009 v tejto kategórii získava Program Step by Step (Krok za krokom), Nadácia Škola dokorán.

SkryťVypnúť reklamu

Cenu v zastúpení Santina Spinelliho odovzdal Róbert Slovák, predseda Prípravného organizačného výboru Gypsy Spirit 2009 a riaditeľ agentúry Respect APP.

 Ocenenie pre jednotlivca 

Cenu Gypsy Spirit 2009 v tejto kategórii získava PhDr. František Godla.

Cenu odovzdala PhDr. Sylvia Porubänová, predsedníčka odbornej poroty Gypsy Spirit 2009 a zástupkyňa riaditeľky a výskumná pracovníčka, Inštitút pre výskum práce a rodiny.

Čin roka

Cenu Gypsy Spirit 2009 v tejto kategórii získava Kvetoslava Turtáková a Jaroslav Korpáš.

Cenu odovzdal Michele Bologna, predseda laickej poroty Gypsy Spirit 2009 a riaditeľ sekcie komunikácie a vzťahov s verejnosťou, Slovenské elektrárne, a.s..

SkryťVypnúť reklamu

Viac informácií o jednotlivých nominovaných nájdete už čoskoro na tomto blogu.

Gypsy Spirit

Gypsy Spirit

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Gypsy Spirit Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáAktualityOcenení a nominovaníPorota

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu