Teória relativity alebo lastminute do Litmanovej?

Júlové mestské zastupiteľstvo dávalo tušiť, že bude veselo, až v to samé ráno. Od vedúcej organizačného odboru som dostal sumár, že desať poslancov písomne ospravedlnilo svoju účasť na júlovom zasadnutí. Zatušil som, že malý pravicový trucpodnik opäť čosi bojkotuje - no pochopil som to, až keď som v zasadačke našiel viac novinárov ako poslancov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Práve na júlové rokovanie boli naplánované na pretras dôležité body, ktoré nezniesli odklad. Jednak rozpočtové opatrenia, ktoré bolo potrebné schváliť, pretože rovnako ako ostatné mestá, aj naša radnica šetrí. Na stole však ležal aj návrh zmluvy k výstavbe fotovoltických elektrární na prvej streche jednej z prešovských základných škôl, majetkové prevody, na ktoré čakali nájomcovia i kupujúci a napokon... ešte stále sme „nevyschli“ po povodniach.  Zato vďaka absentujúcim refundáciám od štátu nám práve tieto živly poriadne „presušili“ vrecká.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potrebovali sme prijať rozhodnutia k povodňovým problémom aj kvôli ochrane občanov a možným špekuláciám pri predaji pozemkov v zaplavených či zosuvových oblastiach a vydať podnet na ich vyznačenie v novom územnom pláne, plus mnoho na pohľad „bezvýznamných“ informatívnych správ o priebehu rôznych aktivít mesta, aj výsledkoch kontrol. Videl som, aké hlboké vrásky na čelách pracovníkov organizačného odboru robí osemnásť rokovacích bodov.

Čakali sme pol hodiny, aby bolo mestské zastupiteľstvo vôbec uznášaniaschopné v počte 16 poslancov z 31. Nakoniec dobehol aj sedemnásty. Pravá časť rokovacej sály sa zaplnila ľavicou a nezávislými, no symbolicky – ľavá časť, kde zvykne sedávať SDKU a KDH, nebola obsadená nikým. V tej chvíli sme situáciu odľahčili aspoň myšlienkou, že ak sa ktokoľvek zodvihne čo i len na toaletu, zastupiteľstvo môžeme „zabaliť“.

Skryť Vypnúť reklamu

Asistent jedného z pravicových poslancov odôvodnil pravicovú neúčasť ako bojkot proti tomu, že som presunul pôvodný termín 14. júla na 28. júla, a páni pravicoví poslanci si v predstihu už naplánovali dovolenky a preto chýbajú. Teda netreba za tým hľadať zámer, ale masovú dovolenku. Ako povedal jeden z novinárov, bolo by to zdokonalenie Einsteinovej teórie relativity, keby náhoda dospela k tomu, že všetci pravicoví poslanci si vybrali dovolenku v rovnakom čase...

Nakoniec všetko dobre dopadlo. Bolo to jedno z mála zasadnutí mestského zastupiteľstva bez plamenných a nič neprinášajúcich rečí. Niečo sa schválilo, niečo presunulo do augustového „vydania“ tohto seriálu a ja len uvažujem, či k tej spomenutej teórii relativity náhodou neprispel dáky lastminute do Litmanovej.

Pavel Hagyari

Pavel Hagyari

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zodpovednosť za životy iných sa začína už v momente, keď sa definitívne rozhodneš, či chceš byť smetiarom, astronautom alebo prezidentom. Nestíham ani jedno z uvedeného, pretože som sa rozhodol správne. Rozhodol som sa byť tým, čím som...zodpovedne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu