VIEME NA ČOM SPÍME?

Písmo: A- | A+

Väčšina ľudí kupuje  matrace podľa toho akú majú tvrdosť a či podľa BMI vyhovuje ich váhe. Málokto však vie, z akého materiálu je ich matrac vyrobený a aké má vlastnosti.

Ponúkame prehľad najčastejších materiáloch používaných pri výrobe matracov.

Biogreen – pri výrobe tejto peny sa používajú prírodné materiály  ako je ricínový olej, ktorý sa už desaťročia využíva v medicíne. Je napustená výťažkom z aloe vera, preto má špecifickú vôňu, ktorá sa postupne odvetrá.


Soyacell – pena je vyrobená zo sójového oleja. Vylieva sa do foriem kde vzniká ucelené jadro, ktoré má dlhú životnosť.  Matrace tohto typu perfektne podoprú Vašu chrbticu a preto sa ráno zobudíte oddýchnutý.


Technogell – je vysoko komfortný materiál pre náročných užívateľov. Má vyššiu hustotu ako voda. Gél sa teplotou tela zohrieva a „obtečie“ telo. Pri vysokých teplotách vzduchu vie krátkodobo znížiť teplotu tela až o 5 stupňov a tým sa zníži potenie tela až o 90%. Je vhodný pri regenerácii pre ľudí po chirurgických zákrokoch bedrového kĺbu a pri svalových problémoch.


Latex – matrace z tohto materiálu majú vysoko antialergické vlastnosti. Základom latexovej peny je kaučukové mlieko a syntetický latex. Je priedušný, dlhodobo pevný a tuhý, ma výborné elastické vlastnosti. Jadro latexového matracu sa najviac potlačí tam, kde je vyvíjaný najväčší tlak ( zadok, ramena, nohy, trup )a  perfektne sa prispôsobí  tvaru tela a tak zabezpečí vysoký komfort spánku.


Hydrolatex – je kombinovaný z komfortnej peny a latexu. Je priečne perforovaný čím zabezpečuje vysokú vzdušnosť. Podľa štatistiky je  matrac z hydrolatexu jeden z najpredávanejších.


Lazy Foam – označovaná aj ako „ lenivá pena“. Reaguje na teplo a tlak a tým sa prispôsobuje tvaru tela. Pôsobením tepla pena mäkne, prichádza k rovnomernému rozloženiu hmotnosti a zníženiu tlaku pôsobiaceho na telo. Nevytvárajú sa preležaniny.


Herbal Foam –  táto pena  má vysokú hustotu a perfektné kopírovacie vlastnosti. Je mäkká a vzdušná, zaisťuje komfortný spánok. Má dlhodobo nemennú elasticitu. Do Herbal foam peny sa pridáva výťažok zo slezu lesného, ktorý je známy vynikajúcimi liečivými a relaxačnými účinkami.


PUR pena – ( polyuretán ) ide o základnú penu na výrobu matracov. Má výborné kopírovacie vlastnosti. Bežne sa využíva na výrobu detských matracov, ale aj klasických matracov. Využíva sa aj v nemocniciach.


HR pena – má podobné vlastnosti ako latex. Má otvorenú štruktúru buniek a preto je veľmi vzdušná, zároveň sa vyrovnávajú teplotné rozdiely. Má dlhú životnosť a stále ortopedické vlastnosti.
Bonell pružina – klasický materiál na výrobu pružinových matracov. Jadro takéhoto matracu má vysokú vzdušnosť a tým aj lepšiu antialergickú ochranu. Pri výrobe sa používajú rôzne hrubé drôty na dosiahnutie viacerých tuhosti matracu.


Taštičková pružina – je to nadštandard v pružinových matracoch. Každá pružina je uložená v púzdre a kedže je ich viac, lepšie kopíruje telo. Bežne sa v takomto matraci nachádza 350 pružín, pri exkluzívnych modeloch 1000 až 2000!


Embrace Talalay – ide o latex, teda prírodný kaučuk, ktorý produkuje druh gumovníku. Charakteristickou vlastnosťou peny Embrace je vysoká elasticita v bodoch a tým sa telo počas spánku zafixuje  v optimálnej ortopedickej polohe. Je vysoko priedušná.

Pri výbere matracu treba dbať aj na materiál, z ktorého je vyrobený a či vám vyhovuje. Oplatí sa investovať aj viac, kedže matrace majú dlhšiu životnosť a takisto si telo zaslúži kvalitný oddych.

Skryť Zatvoriť reklamu