Stačí iba slovo a Tvoja duša ozdravie

V našom živote sa veľakrát stretávame s pojmom viera. Toto slovo je niečím neviditeľným, nehmatateľným a ťažko definovateľným. Veriť možno vo všeličo. Možno ste sa už aj vy niekedy zamysleli nad tým, čo je viera, čo nám prináša a z čoho pramení. Človek môže veriť vo vlastné schopnosti, v dobro, často veríme rôznym podomovým obchodníkom, dílerom alebo firmám, ktoré nám za „malý“ finančný vklad sľubujú neskutočné výnosy. Veríme tomu, či onomu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Evanjelista Matúš vo svojom evanjeliu opisuje príbeh istého stotníka, ktorý prichádza za Ježišom. Jeho chorý sluha leží, ochrnutý vo veľkých bolestiach. Stotník sa mu snaží pomôcť. Možno vyskúšal rôznych lekárov, ale ich liečebné metódy nepomohli chorému ozdravieť. Dopočul sa o neznámom mužovi, Ježišovi, ktorý má veľkú moc. Možno je to posledná možnosť ako pomôcť svojmu sluhovi, priateľovi. Neváha, vydáva sa na cestu za ním. Mužom, ktorého obklopuje veľký dav jeho stúpencov. Chýry o ňom sa rozliehajú po celej krajine. Dopočul sa o ňom, možno z rozprávania svojich priateľov, či podriadených. Vedel, že tento muž má neobyčajnú silu. Nikdy predtým ho nevidel, nikdy sa s ním nestretol. Poznal ho len z farbistých opisov ľudí, ktorí ho nasledujú. Predsa len veril. Uveril, že Ježiš má veľkú a neobyčajnú moc, ktorou môže uzdraviť jeho sluhu. Niečo v jeho vnútri mu hovorí o tom, že jedinou záchranou pre jeho sluhu je veriť v moc tohto neobyčajného muža. Ježiša stretáva pri bránach Kafarnauma. Prederie sa k nemu cez hustý dav jeho spoločníkov a prosí ho, aby pomohol jeho sluhovi. Ježišova odpoveď znie veľmi jednoducho, pokojne a pritom tak veľmi šokujúco. „Prídem a uzdravím ho.“ Možno by súčasný, moderný človek čakal, že Ježiš sa hneď rozbehne – veď ide o život. Ale Ježiš paradoxne zachováva pokoj. Stotník na to odpovedá veľmi podstatné slová pre nás všetkých. „Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz iba slovo a môj sluha ozdravie.“ V tejto vete je cítiť spolu nádej i zúfale hľadanie východiska z tejto ťažkej situácie. Poslednú slamku, ktorej sa zúfalý stotník chytá. Túžbu po uzdravení svojho priateľa, snahu pomôcť mu. Nevzdáva sa, verí v Ježišovu moc, verí, že Ježiš dokáže pomôcť. Verí... A čo Ty? V čo veríš Ty?Možno aj Ty veríš sebe, spoliehaš sa na svoje schopnosti. Veríš vo svoje vzdelanie, svoje zručnosti alebo umenie. Možno aj Ty tak veľmi túžiš pomôcť sebe, svojmu priateľovi, známemu, svojej rodine alebo okoliu. Zdá sa, že si už na dne, že nevieš, ako riešiť svoje problémy. Hľadáš vo svojom okolí niekoho, kto by Ti pomohol, hľadáš, ale stále nemôžeš nájsť ten správny recept ako vyriešiť svoje otázniky. Skús sa aj Ty vydať hľadať toho zázračného muža, o ktorom sa hovorí, že má nadprirodzenú moc. Už si o ňom niečo počul, možno si ho už aj zazrel niekde v dave predierajúceho sa ulicami našich miest a možno stál práve pred chvíľou pri Tebe. Uver mu lebo stačí iba slovo a Tvoja duša ozdravie.

Ľuboš Hamaj

Ľuboš Hamaj

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som nicim vynimocny, snazim sa v zivote hladat to co ini prehliadaju a tesit sa z toho. Verit v dobro a schopnosti cloveka zit svoj zivot. Hladat krasu jednoduchosti ukrytu v kazdom z nas. Zoznam autorových rubrík:  Na slovíčko s BohomRozprávanie o životeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu