Sú predčasné voľby tá správna medicína..??

Rozhorčenie obyčajného občana- voliča.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie sme už trochu veľkí na prezliekanie kabátov? Vyvodíme zodpovednosť?? ..alebo sa budeme aj naďalej pozerať ako si tu tí istí politici vytvárajú nové a nové strany??

Kľudne mi do diskusie pod článkom napíšte a vysvetlite (ale naozaj rozumne), či je toto normálne, čo sa tu deje: Nie s pandémiou, nie s rozpočtom, ani s infláciou či s vládnou krízou, ale s nami- občanmi SR. Aktuálna je otázka predčasných volieb. V tomto by som nevidel háčik, lebo fakt to tu máme naprd. A síce sa o tom hovorí pomaly od výhry OĽANO a „aktuálnobývalej“ vlády, keďže niekomu začalo tiecť do topánok.. je však logické, že sa chceme mať lepšie a hľadáme možnosti. Len sa udivujem nad tým, koho by tu ľudia opäť boli schopní voliť!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keby boli tento víkend voľby, žiaľ, nemám jednoznačného favorita, lebo vlastne nemám na výber nič normálne. Treba si to priznať, že za tie roky tam boli už hádam všetci a každým rokom ideme do väčšej...


Na zaplakanie je ale to, že prieskumy vedie ujek Pelle a za ním Robko.. To fakt???? To smrteľne vážne by ich ľudia zase zvolili?? To akože sme tu nežili posledných cca 10-15 rokov doteraz?? Či to v ktorom štáte vládol Smer?? To akože nám občanom úúplne ušlo, v akom stave bol a aj je štát?? Naozaj sme boli spokojní a žili ako sme chceli?? Boli to časy, do ktorých sa chceme vrátiť?? My fakt nevidíme v akom stave to tu celé je?? To vážne chceme všetko zvaliť na Matoviča alebo ešte aj na Radičovú?? Však tu nejde len o „privyrobenia“ politikov, ale nám tu posledné roky nefungovalo nič: zvyšujúce sa odvody a ceny-no platy, žiaľ, nie; zdravotníctvo v takom stave, že sa v nemocnici bojíme ísť výťahom.. školstvo hádam ani netreba spomínať; jedlo a potraviny aké by v iných štátoch do úst nedali a súdnictvo?? ..to je už hádam aj škoda rečí. Však tu už človek nevie, či má byť viac smutný, či nasratý. Mafia si tu rozdeľovala také peniažky, že tie sumy si ani len predstaviť nevieme; klamalo sa v procesoch, v povoleniach, v nákupoch a vo všetkom, v čom sa len dalo. Toľko káuz, čo sme tu za posledné roky zažili, však to by celé kníhkupectvo mohlo predávať o tom zväzky. A to sú len kauzy a korupcia aké sa postupne dokazujú a o ktorých vieme.. nehovoriac o tých, o ktorých sa už v živote nedozvieme. Toto sú také prúsery, že človek to nielen nestíha čítať a evidovať, ale sa nestíha nad tým aj diviť.. Korupcia, úplatky, dohadzovanie, ovplyvňovanie, krádeže a čo ja viem čo všetko a my sa tu ideme tváriť, že to bolo v poriadku a chceme to naspäť?? Toto sa nám ako občanom naozaj páčilo??

SkryťVypnúť reklamu

Netreba sa čudovať, že šikovní študenti či doktori stále utekajú z tadiaľto preč.. hlavne preto, že sa tu nevedia dovolať spravodlivosti a tiež patričného ohodnotenia.

A čo my?? Na čo sa zameriavame my, čo sme tu ostali?? Na to, že Matovič nevie veci vysvetliť tak ako sa na štátneho funkcionára patrí??!! Áno, nevie, to je pravda.. a tiež pokazil aj to, čo sa hádam ani nedalo. Ale čo sa týka vyjadrovania, tak aj v predchádzajúcej vláde bol jeden výrečný kapitán a to sa mi zdalo ozaj aj o dve triedy nižšie. No nezabúdajme na to, že to nie Matovič, ani Sulík nám v prvej vlne, v marci, nezatvoril obchody.. tým to začalo.. Rozdiel bol jedine ten, že jamky v lícach to predostreli s väčšou slovnou zásobou, noblesou a tvárou diplomatického neviniatka.

SkryťVypnúť reklamu

Ja osobne ale nezabúdam na to, že k tomuto stavu, v akom máme náš štát, bola niekoľkoročná cesta: cesta podvodov, kradnutia a „našich ľudí“. Ja byť na mieste predstaviteľov vlády, ktorá tu roky bola, sa dnes hanbím ako pes a neukazoval by som sa na verejnosti ani sekundu. Cítil by som sa sprosto nielen pred cudzími, ale aj pred vlastnou rodinou. Človeku je už z toho zle, keď vidí, že z jednej parlamentnej strany členovia odídu, vytvoria si novú a tvária sa, že to je úúplne niekto iný-spravodlivosť na podnose.. a popritom doteraz patrili k tej šikovnej partii, čo robili tie najväčšie špinavosti a biznis aký sa len dal. Toľko podozrení, čo pomaly každý týždeň vypláva na povrch, už ani nestíhame registrovať.. Áno, je to len podozrenie, no ako sa hovorí: bez vánku sa ani lístok nehne.

SkryťVypnúť reklamu

A veru sa pekne potvrdzuje a zároveň mení tento vánok-raz na Búrku, inokedy na Víchricu. Toľko mien a štátnych postov, čo je v týchto kauzách zapletených, tak to sme ani netušili aké rôzne bezpečnostné a finančné úrady u nás máme. Tí najvyšší sa navzájom pekne kryli a ruka ruku myla-to na Slovensku nie je nič nové. No čo robia namiesto toho, aby chodili kanálmi a hanbili sa slušným ľuďom pozrieť do tváre?? Robia rozhovory, diskusie, tlačovky, sú pozývaní do relácií pomaly v každej TV a každý druhý týždeň, kde dostávajú priestor sa obhajovať a tváriť sa, že o ničom a nikom nevedeli a že všetko sú to vymyslené klamstvá. A zodpovednosť?? Žiadna!! Všetci sú stále tam- stále tie isté mená a tí istí ľudia-tie isté osoby nám vládnu už roky.. a všetci sa vždy vyhovárajú na TÝCH druhých.

A aj preto sa dnes čudujem a nechápem, ako môže ujco Peter, ktorý tu s jamkami v lícach vládol spolu s Róbertami niekoľko rokov, dostávať toľko priestoru v televíziách, či celkovo v médiách. Na základe čoho?? Či vari on nebol v Smere? Alebo tam bol nasilu?? A my, ľudia, mu chceme zase dať šancu dostať nás do ešte väčších bahien v akých sme aktuálne teraz. Netvrdím, že máme voliť chlapca z Trnavy alebo multiotecka, ktorému je jedno s kým gazduje, hlavne že je pri koryte; No tváriť sa, že niekoľkoročná minulosť tu vlastne ani nebola, tiež nie je riešenie.. Alebo áno?? To má náš národ naozaj takú krátku pamäť?? A máme my, Slováci, vôbec na výber??

Žiaľ, toto je u nás, na Slovensku, večná dilema: voľba menšieho zla.  Je to stále tak: či pri prezidentských voľbách, či parlamentných.. či neviem akých - nemáme na výber a musíme si vyberať medzi nevyberateľným.

Neobhajujem ani Matoviča (to sa asi ani nedá), ani Sulíka, ani Hegera.. len ma štve, že nemám koho voliť. Všetci tam už boli, dostali šancu a všetci nám len uťahujú opasky.. a sebe nie a nie..

Miroslav Hanko

Miroslav Hanko

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Nadšenec mobilných telefónov a zakladateľ projektu Databázy LOPKAR.SK Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu