Andrej Danko si nedá pokoj!

Človek by si povedal, že keď raz poslanci a poslankyne odmietnu obmedzenie umelých prerušení tehotenstva (ďalej len UPT) tak to budú minimálne na pol roka všetci rešpektovať. Žiaľ, mýlili sme sa! Cestičku si našli..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Na októbrovú schôdzu parlamentu boli predložené dva návrhy na zmenu zákonov, ktoré by mali zasiahnuť do reprodukčných práv žien a upravili by podmienky priebehu umelého prerušenia tehotenstva. Jeden predložilo hnutie OĽANO a druhý návrh bol z dielne SNS. Mimovládne organizácie, ktoré sa dlhodobo venujú ochrane práv žien, zaslali Andrejovi Dankovi upozornenie, že predložené návrhy sa týkajú rovnakého zákona, o ktorom sa hlasovalo na poslednej schôdzi. Návrhy k tomu istému zákonu resp.v tej istej veci, je možné predkladať len raz za pol roka, ak v predchádzajúcom hlasovaní poslanci a poslankyne návrh odmietli. Oboma návrhmi sa preto začal zaoberať ústavno - právny výbor, ktorý rozhodol, že návrh OĽANO sa týka rovnakej veci a nemôže ísť na rokovanie parlamentu, ale o návrhu SNS sa bude rokovať. Návrh SNS podržali SMER-SD, ĽSNS, SME RODINA, SNS.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

JE TO VEĽMI ZLÁ SPRÁVA! Návrh SNS sa snaží potichúčky prekĺznuť pozornosti vďaka tomu, že sa nejedná o priamo úpravu zákona o UPT. Predstavoval by však pre ženy zbytočné traumatizujúce situácie, ktoré by už v tak ťažkých chvíľach mohli mať aj fatálne následky. 

Lekári a lekárky by boli povinní ukázať žena plod a dať je vypočuť si tlkot srdca, ak by to v danom týždni tehotenstva bolo možné. Samotní lekári a lekárky však tento návrh kritizujú a nepovažujú ho za správny. 

Citlivé témy sa stali nástrojom na manipuláciu voličov a voličiek. Bez dostatočnej odbornej znalosti je to žiaľ len nechutná hra. Obmedzovanie práv akejkoľvek skupiny ľudí však vedie v konečnom dôsledku len k prehlbovaniu nenávisti a problémom. Pozerajme sa na každú bytosť tak, že raz môže byť v jej koži niekto z nás alebo našich blízkych. 

SkryťVypnúť reklamu

PS: O návrhu budú poslanci a poslankyne hlasovať v pondelok 28.10.2019, kedy skutočne hrozí, že ho posunú do druhého čítanie. 

Jana Hanuliaková

Jana Hanuliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  164x

Som komunálna poslankyňa a členka hnutia Progresívne Slovensko. Zaujímam sa o témy týkajúce sa fungovania samosprávy a snažím sa ako členka PSF/feministickej platformy poukazovať na rôzne spoločenské problémy a hľadať pre ne riešenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu