FICO nás vyzliekol donaha!

Každá kríza nás vyzliekla donaha a bude horšie. Ukázala to pandémia, ukazuje nám to utečenecká kríza.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nedostatok lekárov/ok, nedostatok policajtov/tiek, nedostatok psychológov/čiek. Nedostatok technického vybavenia, zlá organizácia práce. Zle fungujúce školstvo a zdravotníctvo, prehnitý súdny systém. Mám pokračovať?

Najlepšie by bolo asi vytesať to do kameňa na hradnú stenu - “12 rokov Smeru zničilo túto krajinu”. Napriek miliónom, ktoré na Slovensko prichádzali, sme nedokázali posunúť verejnú správu na úroveň západných krajín. Fico vytvoril pre mnoho ľudí dokonalú ilúziu pozlátka, pod ktorým je ale zhnitá banánová šupka. Jej zápach si prežívajú denno denne milióny ľudí žijúcich na Slovensku. Čakacie lehoty na súdoch, čakacie lehoty pre odborné vyšetrenia, rozpadnuté nemocnice, nekvalitné školstvo, neriešená generačná chudoba a tak ďalej a tak ďalej…. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Každý kto má aspoň trochu zdravého rozumu vie prečítať tie vzorce Ficovho správania. Je zarážajúce ako jednoducho dokáže manipulovať davy. Z 5% na 15% za pár mesiacov. Vždy vyhľadá to slabé miesto v jednoduchých ľuďoch a udrie. Využíva každú slabosť, ktorú sme za tie roky nedokázali v ľuďoch “vyliečiť” a nenaučili sme ich chápať v súvislostiach. Áno, je to aj to školstvo, čo stálo dlhé roky na chvoste záujmu politikov a političiek. Dnes bez hanby pán Fico stojí na strane extrému po boku pána Uhríka. “Vyštudovaného” klamára s titulmi. Počujete už dnes opäť pána Fica? Prichádza s novou slabosťou ľudí. Vraj na prvom mieste majú vždy stáť Slováci a Slovensko. Ako pekne to znie, že? A ako jednoducho sa to dá zneužiť v tejto náročnej situácii.   

SkryťVypnúť reklamu

Na druhej strane máme vládu, ktorá prišla do zložitej situácie. Situácia však ukázala, že robiť šaša a slubovať riadenie krajiny na základe ankiet nestačí na to, aby sme Slovensko posunuli vpred. Falošné diplomy len podčiarkli, kde sme sa ako spoločnosť aj politika dostali. Už ani tá elementárna slušnosť a zodpovednosť odísť u nás nefunguje. 

Nezmení sa to…..nateraz je to zacyklený vzorec správania….či ho dokážeme pretrhnúť ukáže čo…. kríza? vojna? čas?

Neviem…

Ja idem však ďalej tou svojou trochou robiť na tom, aby na prvom mieste stáli argumenty, vzdelanie a slušnosť!


Jana Hanuliaková

Jana Hanuliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  162x

Som komunálna poslankyňa a členka hnutia Progresívne Slovensko. Zaujímam sa o témy týkajúce sa fungovania samosprávy a snažím sa ako členka PSF/feministickej platformy poukazovať na rôzne spoločenské problémy a hľadať pre ne riešenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu