Pán Sulík, pán Matovič, je čas na prezidentku!

Na jednej strane cítiť neskutočnú silu a odholanie, s akou ľudia podporujú Zuzanu Čaputovú. Na strane druhej počúvame ako so trieštia hlasy a ako žena do paláca nepatrí. Ja hovorím, začnime si konečne viac dôverovať!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (40)

Sulíkovci hovoria o tom, že ak Iveta Radičová neporazila v roku 2009 Ivana Gašparoviča, tak ani Zuzana Čaputová nemôže poraziť Šefčoviča. Je smutné počúvať takéto vyjadrenia v roku 2019. Dnes by som očakávala, že predstaviteľ liberálnej strany bude práve poukazovať na fakt, že Slovensko je krajina, kde nerobíme rozdiely v postavení žien a mužov. Krajina, kde si vieme zvoliť za prezidentku ženu, ak spĺňa požadované kvality.

Matovičovci na to idú cez prieskumy. Nepopierajú, že Zuzana získava na sile, ale druhým dychov dodávajú, že v druhom kole by na muža nemala. Druhé kolo je vraj určené len pre mužov. Z konzervatívneho krídla pravice, týmto vyjadreniam tak trochu chápem. Nechápem však potom tomu, že sami chceli postaviť ženu. Očakávala by som teda, že budú práve žene viac dôverovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prieskumy hovoria jasne jedno, že Zuzana výrazne rastie. Ostatní kandidáti buď stagnujú alebo klesajú. Tvoriť však rôzne kombinácie a možnosti postupov do druhého kola volieb už presahuje hranice a skôr vytvára len tlak na voliča. Znie to skôr ako politická hra a manipulovanie.

Vyjadrenia od politických predstaviteľov nás ako krajinu brzdia. Aký signál tým vysielame všetkým ženám? Nech sa neuchádzajú o žiadne dôležité funkcie, pretože muž vždy zvíťazí? Je prekvapivé, ak spoločnosť dôveruje tejto žene viac ako samotní lídri strán. O Slovensku chceme hovoriť ako o modernej krajine. Súčasťou modernej krajiny je však aj stieranie rodových stereotypov.

SkryťVypnúť reklamu

Politici asi nečakali, že spustením predvolebných debát Zuzana Čaputová dokáže svojím vystupovaním, rozvahou a odbornými reakciami prevalcovať svojich protikandidátov a získať si v priebehu dvoch týždňov značnú časť voličskej základne. Len ten kto nechce, nevidí, že jej kvality vysoko prevyšujú všetkých kandidátov. Až sa mi žiada napísať, že keby bola muž, máme jasného víťaza.

Ona je však žena. Múdra, sebavedomá, pripravená a odhodlaná zvíťaziť! My všetci máme možnosť ukázať, že nezáleží či je niekto muž alebo žena. Ukázať, že sa v prvom rade pozeráme na kvality daného kandidáta. Som si istá, že ak sa Zuzana dostane do druhého kola, získa si priazeň takého množstva ľudí, že bude jasnou víťazkou. 

Jana Hanuliaková

Jana Hanuliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  168x

Som komunálna poslankyňa a členka hnutia Progresívne Slovensko. Zaujímam sa o témy týkajúce sa fungovania samosprávy a snažím sa ako členka PSF/feministickej platformy poukazovať na rôzne spoločenské problémy a hľadať pre ne riešenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

739 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
SkryťZatvoriť reklamu