Prečo je politika odporná

Politici, zvolení občanmi si potom občanov krájajú ako salámu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Celé zúfalstvo spočíva, bohužiaľ, v demokratickom systéme, ktorého najslabšou stránkou sú voľby (ako riekol istý svetový politik), pretože sa ich v rámci kandidátov zúčastňujú výhradne samozvanci, karieristi, bažiaci zároveň aj po moci, aj po peniazoch, aj po postavení a z toho prameniacich rôznych výhod, uznaní, úľav, a túžiaci konečne už aj po vysnívanom rešpektovaní svojej osoby - aj keď ide zjavne najčastejšie o rešpekt falošný - avšak pán poslanec sa ním opája, a je to jedno, či ide o dedinské zastupiteľstvo alebo Národnú Radu alebo o americký kongres - princípy vstupu do politiky sú rovnaké. Niektorí sa vyhovárajú pred médiami, že ich o vstup do politiky požiadali či priam poprosili občania a "oni len prijali výzvu" a aj samotné zvolenie potom prezentujú ako "VÝZVU", pred ktorou majú "pokoru"... Fuj...! (Česť výnimkám! Osôb, ktoré dosiahli vysokú odbornosť vo svojej profesii a vstúpili neskôr do politiky je ako šafránu.)
Takmer nikdy sa nehlási do volieb hore či dole osoba, ktorá je odborne zdatná vo svojej disciplíne, dlhodobo publikuje v uznávaných periodikách, vo svojom odbore húževnato napreduje - a práve preto nemá čas na ohlupovanie a tliachaniny, ktoré sú najvýznamnejším a najrozhodujúcejším prvkom a súčasťou politiky, politikov.

Národy by žasli, keby vedeli, s akým malým rozumom sa im vládne.

Vladimír Hatara

Vladimír Hatara

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  54x

Tak riekol Nietzsche: "Čím vyššie vzlietneme, tým menší sa zdáme ľuďom, ktorí nevedia lietať". Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu