anti©: Predávať CDčka v čase internetu je nezmysel (podobenstvo)

Kde bolo, tam bolo, bolo to veľmi dávno a veľmi ďaleko, bola raz jedna krajina, v ktorej sa ľudia dožívali dlhého veku. V krajine žilo pár veľmi šikovných alchymistov, ktorí svojím tajným umením dokázali preniknúť k nevídaným úžasom prírody, či už to bol nádherný mikrosvet neviditeľný voľným ľudským okom alebo prekrásne ďaleké galaxie, príliš vzdialené bežnému pozorovateľovi. Keďže vtedy ešte neexistovali ďalekohľady ani mikroskopy, živili sa títo alchymisti tým, že za poplatok ľuďom ukazovali tú skrytú nádheru mikrokozmu a hlbokého vesmíru. Všetko šlo bez problémov až do doby, keď sa v obchodoch objavili prvé dostupné mikroskopy a ďalekohľady.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (166)

Našťastie mali alchymisti vplyvných priateľov vo vláde.Tí presadili zákony, podľa ktorých mali ľudia zakázanépoužívať mikroskopy a ďalekohľady na pozorovanie krásyprírody, pretože by to alchymistov okrádalo o doterajšízisk. Keby každý mohol zadarmo používať svoj ďalekohľad amikroskop, alchymisti by už nemali ako zarábať a ichrodiny by pomreli od hladu. "Pohľad na mikrosvet" sa týmtozákonom stal vlastníctvom alchymistov, pretože oni hoprví vymysleli. A tak sa stalo niečo podobnéako u nás s kopirajtami a predajom diel: voľačo, čobolo kedysi výnimočné a vzácne, sa vplyvom technologického pokroku stalo nechopné niekoho uživiť. Namiesto prispôsobeniapodnikateľského modelu novej technológii sa však zaviedlizákony obmedzujúce technológiu - a to všetko pod hlavičkou"podpory pokrku".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Máte doma mikroskop a pozeráte si ním krásy mikrosveta? Možno okrádate nejakých alchymistov!

Samuel Hora

Samuel Hora

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tvorca, večný študent a obeť nezmyselných zákonov. Zoznam autorových rubrík:  Rozprávky a podobenstváMyslite!Intelektuálne vlastníctvoSloboda

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu