Dajme/te/ v intraviláne maximálnu rýchlosť 50 km/hod.

Slovensko výnimkové a možno aj výnimočné. Parkovanie na chodníkoch, rýchlosť v uliciach, parkovacie miesta bohatým...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Tragédia na Zochovej ulici v Bratislave otriasla celou spoločnosťou ...

Momentálne sa sypú z rukáva nápady ako vec riešiť, kvitujem, super, ale pomôžu len chvíľkovo. Žiadala by sa koncepcia v riešení , a tá chýba. Aj keď niečo máme, hneď je kopa výnimiek na všetko, a zo všetkého. Akýkoľvek zámer aj keď je vítaný, pri nedôslednosti vyjde nazmar.

Ja navrhujem zaviesť maximálne povolenú rýchlosť v intraviláne obce na 50 km/hod. Toto dôsledne kontrolovať a nemilosrdne pokutovať.

Medzi čitateľmi je určite mnoho cestovateľov, tých, ktorí boli až automobilom za kanálom La Manche, teda môj návrh nemôže prekvapiť... áno inšpirácia je z dielne British Driving Standard Agency ... na britských ostrovoch má každý vodič povinnosť v intraviláne jazdiť max 30 mil za hodinu, t.j. cca 50 km/hod. Ako o tom, že je v intraviláne obce, vodič vie? Jednoducho jasne a jednoznačne: Je to všade tam, kde sú lampy pouličného osvetlenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Južná trieda Košice
Južná trieda Košice (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Dnes je premávka podstatne hustejšia, ako pred desiatkami rokov. Úprava rýchlosti smerom dolu by pomohla každému, určite bezpečnosti najmä chodcov... tragédia sa môže stať kdekoľvek, na priechode pre chodcov, v zákrute, alebo len tak na chodníku... v opilosti, z nepozornosti, z náhleho zhoršenia sa zdravotného stavu... automobil je totiž zbraň za každých okolností.

Čo hovoríte na túto alternatívu, vážení?

Tragédiou som začala aj končím... úprimnú sústrasť rodinám obetí nehody na Zochovej ulici.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Intravil%C3%A1n

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  84
  •  | 
  • Páči sa:  358x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu ťzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantne Košice. V jesenných voľbách 2022 som kandidovala na post poslankyne do Mestského zastupiteľstva Košice a Košického samosprávneho kraja ako nominant Demokratickej strany na spoločnej kandidátke strán Spolu, Demokratická strana, Šanca a ODS Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu