Omikron za dverami

"Dovoľme nemocniciam sa nadýchnuť pred tým než udrie plnou silou Omikron."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Taký bol odkaz pre nemeckú verejnosť od predstaviteľa Kochovho inštitútu vo včerajšom večernom programe venovanom novej mutácii nazvanej Omikron. Bol spojený s prosbou na očkovanie sa doteraz dostupnými schválenými vakcínami proti Covid 19, na dodržiavanie odstupu 2 m, na používanie respirátora, na obmedzenie kontaktov aj s odporúčaním na skorý lockdown Nemecka.

https://svet.sme.sk/c/22791905/who-nazvala-novy-variant-omikron-a-povazuje-ho-za-znepokojivy.html

V Košiciach máme veľmi nízku zaočkovanosť mladých ľudí do 49 rokov. Popravde ja im nerozumiem, prečo seba sa, či svoje okolie, nemajú záujem chrániť. A už vôbec nerozumiem dôvodu, prečo nemyslia na zdravotníkov, ktorí sú úplne vyčerpaní, demotivovaní a oprávnene nahnevaní.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

z Korzára :" Viac ako polovica Košičanov je neočkovaná

Celková zaočkovanosť v Košiciach dosahovala ku koncu minulého týždňa 47,1 percenta osôb a v okrese Košice-okolie to bolo 38,1 percenta.

V kategórii nad 50 rokov je v Košiciach zaočkovaných 63,9 percenta a na okolí len 61,2 percenta."

Vakcinačné centrum KSK Ostrovského Košice 2021
Vakcinačné centrum KSK Ostrovského Košice 2021 (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Vážení Košičania, ktorí tento článok čítate, vedzte, že nie som ani odborná kapacita, ani verejná autorita, dovolím si však na Vás apelovať, dajme/dajte/ šancu sa nadýchnuť zdravotníkom, nám všetkým, keď už máme ten lockdown, zdá sa, že v pravý čas pred príchodom omikron variantu, prosím zvážte očkovanie a registrujte sa, či zabehnite do výjazdovej jednotky k niektorému z obchodných centier. Ja rozumiem, obavy z vedľajších účinkov po očkovaní môžu byť, ale tie sú možné aj po očkovaní proti chrípke napríklad.

Skryť Vypnúť reklamu

Predtým si prosím prečítajte nasledovný link:

https://korona.gov.sk/informacie-k-prihlasovaniu-sa-na-ockovanie/

alebo sa o vhodnosti očkovania poraďte so svojím lekárom, nie s politikom, ktorý rád, aj čo sa týka očkovania, obracia kabát. Tomu veriť sa nevypláca. Držím Vám/nám/ palce.

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  133x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu