"Urbex" na vstupe do Košíc

Foto galéria toho, čo udrie do očí pri vstupe do veľkomesta Košice.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Košice pri Okresnom úrade, pri Katastri, obraz, čo tu majú Košičania roky pred očami. A nielen Košičania. Takouto hanbou pred krajinou sa mesto na verejnosti prezentuje roky rokúce, zopár volebných období. Asi to nikomu z kompetentných nevadí. Ale občanovi vadí. (hádam).

Zastávky MHD Košice, pri katastri Južná trieda, Máj 2022
Zastávky MHD Košice, pri katastri Južná trieda, Máj 2022 (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Čakajúci cestujúci sediaci na kameni, zastávka električky pri Katastri, Južná trieda, Košice, Máj 2022
Čakajúci cestujúci sediaci na kameni, zastávka električky pri Katastri, Južná trieda, Košice, Máj 2022 (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Raritná plávajúca chladnička v neďalekom podjazde pri katastri, čo popiera Archimedov zákon, vodička, zdarma čo nám tu tak chýba vo forme kúpalísk, oddychových zón. Vodička, ktorú oceňuje najmä tunajšia fauna, ako čerešničky na torte, dopĺňajúce miestny kolorit...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podjazd pri katastri, Košice
Podjazd pri katastri, Košice (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Tak za toto by zodpovední mali byť riešení. U mňa nedostatočná. Hanbia sa? Poriešia to voľby? To asi ťažko. Je tu nejaké riešenie? Volebné sľuby plné populizmu, zahmlievaných riešení, diletantstva? Nejako neverím, že sa veci pohnú. Takže zverejnené fotky v budúcnosti budú pri súčasnom trende ešte horšie než terajšie. Takže vitajte v obhliadke košických kuriozít či absurdít.

   

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  74
  •  | 
  • Páči sa:  298x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu