Stay positive - Voľný tok myšlienok #1

November...Leto sa už definitívne skončilo a veľa ľudí pláva v týchto dňoch v depkách z toho, že skončilo leto, že je zima, skoro tma...Dnes sa zamyslíme konečne aj nad nejakými pozitívami a nebudem rozoberať iba potraviny a pod.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Určite to poznáte...študenti – Prichádzame do školy s nechuťou, lenivosťou a rozmýšľame nad tým, že prečo by nemohlo byť leto nekonečné...Ja by som ho teda nenechal skončiť. Relatívne málo povinností, voľný čas, teplé počasie, veľa dobrých akcií s kamarátmi. Avšak teraz je to inak, začína sa ochladzovať a mnohým inak usmiatym ľuďom mizne úsmev z tváre a nahrádza ho zamračený pohľad. Vy čo pracujete nie ste na tom o nič lepšie, taktiež by ste boli najradšej na dovolenke a užívali si slnečné lúče tam kde chcete. Som študent 3. ročníka strednej školy. Po prázdninách sa teda vraciam už po niekoľký krát späť do školy. Aj napriek tomu, že to nie je prvý krát, stále mám aj ja určitý odpor. Keď som sa nad tým teraz zamyslel tak ma napadlo to, že veľa krát hľadáme problém aj tam, kde nie len, že žiadny nie je, ale dokonca kde nám život prinesie niečo prospešné pre nás. Nehovorím teraz o obsahu učiva v škole, prípadne o povinnostiach v robote.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Mysľou mi behajú každodenné príležitosti na to spoznať ľudí, ktorí mi dokážu pomôcť v osobnom rozvoji. Ako spoznávam ľudí, tak každý jeden mi má čo odovzdať a tak isto aj ja jemu. Aj keď to je niečo negatívne, tak sa to snažím brať iba ako prostriedok na to zlepšiť sa (áno, aj nahnevaná úradníčka, učiteľ, šéf...), alebo naopak si zasa vycibriť schopnosť nebrať si všetko čo mi kto povie úplne vážne. Rozmýšľam ďalej a cítim to, že sa každý človek musí naučiť čo počúvať a kedy si naopak môže dovoliť vypnúť a nevnímať toho druhého príliš vážne. Cestou do školy niekedy stretnem nejakého známeho...Veľa ľudí chodí s výrazom „frustrovaných živočíchov“ aj bežne po ulici. Čo tak sa trochu uvoľniť a usmiať sa ? ...“Prečo sa mám usmievať keď je všetko na hov*o ?“ ...Ja na toto neviem odpovedať, možno asi iba preto, že keď vidím usmiateho človeka ja, tak okamžite sa aj mne zdvihnú kútiky a celkovo tak dokáže byť zrazu lepšia nálada, aspoň o trošku. O to ide...veď človeče...neurobí ti radosť keď sa na teba usmeje človek čo ti ide oproti (normálne, nemusí sa škeriť ako z reklamy na colgate) ? Keď prídem ráno do triedy tak vidím spolužiakov s ktorými sa viem porozprávať ako s inými nie, tak isto to môže byť kolega v robote. Áno, sú to ľudia okolo nás ktorí nás z časti „tvarujú“. Ich vplyvu sa nevyhneš, ale ak vieš naozaj zdravo myslieť, tak si dokážeš vybrať to, čo ti niekto dokáže prinesť, zvyšok ignoruješ. Najkrajšie je to, že je to skoro zadarmo, skoro pretože, lebo to stojí počiatočnú „námahu(?)“ pri konverzácií. Ale ako si to po sebe čítam, tak som zišiel trošku na inú myšlienku ako som chcel na začiatku tohto blogu. Ono to však nadväzuje.

SkryťVypnúť reklamu

 Tým, že si vieme vybrať určité veci, tak potom vieme aj žiť život plnohodnotnejšie a viac si to „užívať“. S príchodom jesene veľa mladých ľudí sedí doma, sťažujú sa na to, že nemajú na nič iné čas. „Prídem zo školy, za chvíľu je zima, tma, nič sa nedá robiť“. Takýto ľudia sú chodiaca kôpka negatívnych myšlienok. Naučil som sa, buď takýchto ľudí nebrať príliš vážne, tzn. Vypnúť sa a nevnímať ich viac ako treba, alebo si zobrať z toho to, že JA TAKÝ NEBUDEM ! Proti tomuto mi veľmi pomohlo písanie poznámok ako povinností čo musím urobiť, aký chcem byť a čo preto robiť. Praktizuje to veľa ľudí a osobne mám odsledované, že ľudia, ktorí si píšu viac vecí na papier, do mobilu, diáru majú logicky menej starostí s pamätaním si toho čo musia urobiť a potom zvládajú veci rýchlejšie, prehľadnejšie. Následne ostáva viac času na to aby si mohli užiť voľný čas. Nemyslím tým, ísť do baru, opiť sa a byť ako zvieratko, ale...nájsť si to čo ma napĺňa, baví, je to všeobecne neškodné. Pri takýchto činnostiach (u mňa je to jazdenie na motorke, cvičenie apod.) si potom človek dokáže tvoriť aj nové príležitosti nie len k osobnostnému a fyzickému rozvoju. Myslím príležitosti na zarobenie si peňazí, pretože ešte stále ekonomika funguje, doláriky sa vo FEDe tlačia a bez peňazí sa ťažko ide za snami na tejto planéte. Ale to som zasa odbočil. Na tvorení príležitostí cez druhých ľudí je super to, že to môžeme robiť po celý rok, nie iba v lete. Spoznať osoby s podobnými záujmami, mať známosti, kontakty...to je podľa mňa v tejto dobe neoceniteľné. 

SkryťVypnúť reklamu

 Pointa tohto „ústrižku zo života“ a.k.a blogu ? Akosi ani nie je, je to iba voľný tok mojich myšlienok a chcem iba povedať ľuďom nech sú trošku pozitívnejší aj napriek tomu, že všade okolo je negatív viac ako dostatok. Na záver ti ponúknem jedno cvičenie...skús sa cestou do školy, práce na niekoho koho absolútne nepoznáš len tak usmiať (s mierou), myslím, že ti to urobí dobrú náladu keď ti protistrana daruje rovnaký úsmev :) . 

Jaroslav Hoško

Jaroslav Hoško

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sám o sebe:Mladý, neposedný, tvrdohlavý, občas prílišne sebavedomý, inokedy tichý, ale milujúci všetko živé a všetko čo má kolesá :)Myšlienky, pocity a hlavne činy tvoria náš svet. Nie je podstatné čo sa ti stane, ale ako si schopný na to zareagovať. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu