Vybavenie pneuservisu

Pri zakladaní pneuservisu je nesmierne dôležité dbať nielen na všetky administratívne opatrenia, ale rovnako aj na správne vybavenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pneuservis predstavuje dielňu, ktorá sa zameriava na montáž pneumatík, ich vyvažovanie, skúšanie a opravu. Do základnej výbavy tohto druhu dielne patria určite nožnicové zdviháky, rozvod stlačeného vzduchu, stroj na vyvažovanie a podobne. Ako založiť vlastný pneuservis a čo všetko je nevyhnutné pre jeho legálne prevádzkovanie?

Založenie pneuservisu

 V prvom rade je nesmierne dôležité splniť všetky administratívne úkony. Prvým a základným krokom je založenie živnosti, teda získanie živnostenského oprávnenia. Živnosť je v našich zákonoch chápaná ako činnosť prevádzkovanú samostatnou osobou pod vlastným menom, na vlastnú zodpovednosť. Túto činnosť môže vykonávať fyzická aj právnická osoba ak spĺňa zákonom ustanovené podmienky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 V prípade pneuservisu ide konkrétne o remeselnú živnosť, pri zakladaní ktorej je potrebné preukázať odbornú spôsobilosť. V skratke je teda potrebné sa preukázať výučným listom alebo iným dokladom. Pri založení živnosti je dôležité vedieť v akej oblasti chcete podnikať, uviesť obchodné meno a potom tieto náležitosti ohlásiť na živnostenskom úrade.

Živnosť

 Založenie živnosti je možné rovnako prostredníctvom internetu ako aj elektronicky. Pri osobnom stretnutí ju musí osoba nahlásiť sama osobne, ale môže pomocou splnomocnenia poveriť aj inú osobu. Právnická osoba nahlasuje živnosť prostredníctvom štatutárneho orgánu. Elektronické nahlasovanie je omnoho pohodlnejšie a stačí vám len občiansky preukaz s elektronickým čipom a elektronickým podpisovaním, čítačku čipových kariet a aplikáciu na prihlasovanie týchto kariet.

SkryťVypnúť reklamu

Vzdelanie je kľúčové

 Či už sa chcete zamestnať alebo založiť vlastný podnik v oblasti automobilového priemyslu, vzdelanie je kľúčovým aspektom. Vyžaduje sa ukončené odborné vzdelanie s maturitou, prípade ukončený relevantný kurz. Vzdelanie a kvalifikácia je základom pre založenie kvalitného autoservisu, či pneuservisu. Rovnako vám môže dopomôcť aj k vytvoreniu stabilného systému podnikania a vedenia tejto služby pre vašich zákazníkov.

Pneuservis

 Pneuservis, rovnako aj ako autoservis sú služby pre zákazníkov, ktoré sú nesmierne využívané. V súčasnosti si kupujeme čoraz viac áut a preto ide o zamestnanie, ktoré má obrovský potenciál a oplatí sa vytvárať aj vlastné podniky. Okrem základného administratívneho vybavenia budete potrebovať aj množstvo techniky, ktorá je tiež finančne náročná, no pre správne realizovanie opráv nesmierne dôležitá. Nakupujte piestové kompresory a iné nezbytnosti pohodlne aj na internete v rôznych špecializovaných predajniach.

Andrej Hossa

Andrej Hossa

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Ahojte, som mladý chalan z Bratislavy, ktorý má rád počítače, internet, IT trendy, biznis a astronómiu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu