Fenomén s názvom repasovanie: Prečo si kúpiť repasované produkty?

Dnes by ste našli veľa ľudí, ktorí si chcú dopriať nový počítač, či iPhone, no ich finančná situácia im to nedovoľuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V takomto prípade netreba hneď klesať na duchu. Existuje aj iná vhodná alternatíva a to repasované produkty. Ako funguje repasovanie a prečo sa považuje za záruku kvality?

Čo je to repasovanie?

Repasovanie je všeobecný pojem, ktorý (v kontexte s elektronikou) zjednodušene znamená kompletnú opravu kontrolu a použitého výrobku. Následne sa produkt vyčistí, prípadne prejde obnovou softvéru na továrenské nastavenia. Vo výsledku získate repasované zariadenie, fungujúce rovnako dobre, ako keby bolo úplne nové.

Aké hlavné výhody má repasovanie?

Čoraz viac vyhľadávanejšími produktami sa stávajú repasované iPhony. Predávajú sa za zvýhodnené ceny, pretože použité mobilné telefóny sa nemôžu označovať ako „nové“. Cenová dostupnosť však nie je jedinou výhodou. Keďže repasované iPhony sú recyklované, disponujú tak ekologickými vlastnosťami. Vývojári pri procese repasovania riešia každý problém a technické závady, aby zabezpečili spoľahlivý chod mobilu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Existujú aj repasované počítače?

Na trhu môžete nájsť aj plnohodnotné repasované počítače. Túto možnosť nevyužívajú len jednotlivci, ale aj firmy, ktoré pre zamestnancov potrebujú nakúpiť veľké množstvo počítačov, no ich rozpočet je obmedzený. V istom zmysle sa dá povedať, že repasované počítače sú kvalitnejšie ako tie nové. Je to preto, lebo prechádzajú detailnými a prísnymi skúškami, aby sa potvrdila ich funkčnosť a spoľahlivosť. 

Ide síce o renovované modely, no netreba hneď podliehať mylnej predstave, že k nim nedostanete záručný list. Zariadenia sa dodávajú aj so zárukou čo znamená, že v prípade výskytu akýchkoľvek problémov ich môžete reklamovať príslušnému výrobcovi. Zvážte cestu profesionálne opravených počítačov alebo mobilov, aby ste využívali mnohé benefity, ktoré so sebou prinášajú.

Andrej Hossa

Andrej Hossa

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Ahojte, som mladý chalan z Bratislavy, ktorý má rád počítače, internet, IT trendy, biznis a astronómiu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu