Marichuána – ako som sa stal zločincom!

Písmo: A- | A+

Voyeurizmus je údajne nepekný zlozvyk. Myslel som si to aj ja, do chvíle, kedy som minulé leto nenavštívil trh na „Miletičke“, za účelom zaobstarania si dvoch párov jednosezónnych tenisiek v nepatrnej hodnote. Čínske výrobky majú okrem množstva nevýhod aj jednu výhodu. Nemusíte sa o ne starať, pretože ak sa Vám pokazia, jednoducho ich nahradíte novými. Išiel som naisto, pestrofarebný stánok 1000+1 drobnosť, patriaci Vietnamke Xing Ťing už poznám. A tak sa i stalo, že dve škatule so zánovnými teniskami s mäkkou smrdutou podrážkou v šušťavej igelitke mali svojho spokojného nového majiteľa.

Každý skúsený obchodník vie, že účinnou metódou, ako zvýšiť svoj obrat je ponúknuť doplnkový sortiment. Ak si rybár v rybárskych potrebách kupuje udicu, patrí sa ponúknuť aj háčik alebo červíka. Xing Ťing tieto zásady samozrejme pozná, a preto neváhala: „Nekupis ďaľekohľad?“ Nedržať v tej chvíli v ruke sáčok so svojimi novými Punami, vari prídem i o rovnováhu. Neveriacky som v hlave dodešifroval jej otázku, ďalekohľad ako doplnok k mojim novým Punám, to vyžaduje nevšedný zmysel pre invenciu. Odrazu mi prišlo tak smiešne, že vravím: „Tak ukáž!“

Brand new proffesional ďalekohľad COBRA2000 8x60 na mňa vykukol z lesklej krabice. Parádny! Trochu nevšedne približuje, obraz mierne zahmlený, po jeho vyskúšaní pohľadom na vzdialený kandeláber ma i pichlo v oku, ale... mám rád lesklé krabice, a techniku, a nové hračky, a.. „Koľko stojí?“, pýtam sa nalomene. „Sesť!“ odvetí Xing Ťing, ukazujúc mi zároveň jednu zdvihnutú ruku a na druhej vztýčený palec, ak by mi nebodaj nezapínalo, že ide o cifru, ktorá sa neodmieta. A tak som v ten deň z Miletičky vyzubený odkráčal s dvoma pármi smrdutých Pún v jednej ruke a Cobrou2000 v druhej.

Nebudem dlho rozprávať o tom, čo všetko som už zo svojho balkóna odvtedy videl, fakt je ten že počas mojich sporadických pobytov na ňom sa Cobra2000 stala mojim verným spoločníkom. Je to ako v tej pesničke od Riša Müllera – Po schodoch, no ja nemám schody, ale Cobru.

Na jednom z protiľahlých balkónov ma počas voyérskych seáns dlhodobo zaujal istý mladík. Chodieval na ten balkón veľmi často, evidentne rád, zo všetkého najviac sa venoval veľkému kochlíku na najslnečnejšom mieste. Plel, kypril, polieval, kontroloval, a zase polieval, ba zazdalo sa mi, že sa s kvetinkou v kochlíku i rozpráva, no úplne milé čosi. Kvetinka cez leto rástla a rástla, až kým nedorástla do takých rozmerov, kedy som raz pohľadom cez moju Cobru pochopil, že je to marichuána.

Čo dodať? Je tu jar, slniečko nám na balkóny opäť dopriava lúčov hojnosti a panelákoví mičurinci dumajú ako si skrášliť svoje minipolíčka. Ja tento rok nasadím plazivé jahody, majoránku, tymián, slnečnicu, a možno mi zvýši miesto aj na paradajky. Budeže to radosti. Všimol som si, že aj na mladíkovom balkóne sa začínajú diať isté aktivity. Veľký kochlík sa zo svojho zimného stanovišťa opäť ocitol na najslnečnejšom mieste. Domnievam sa, že už iste viete, čo si myslím, a tak si to teraz myslíme spolu.

Podľa platných zákonov Slovenskej republiky ste povinní oznámiť túto skutočnosť na najbližšom oddelení PZ, prechovávanie viac ako 10 násobného množstva obvykle jednorázovej dávky v akejkoľvek forme je zločin. Moje meno poznáte. A keď mi kuklovití zakuklenci vyrazia dvere a vrhnú sa na mňa s obuškami a „brokolicami“ v ruke vrieskajúci divokým bojovým pokrikom, keď ma šmaria o stenu, stúpnu bagandžou na krk, ba aj keď mi budú pchať zicherky pod necht a liať na mňa vonné sviece, či napchajú do mňa sérum pravdy, neprezradím ja veru, kde mládenček býva. Nie preto, že schvaľujem užívanie drog, ale preto, že ho nepokladám za zločinca. A tak som sa ním teraz pred zákonom stal tiež.

Skryť Zatvoriť reklamu