Poďme si dokázať akí sme múdri

V novej televíznej sezóne uvidíme popoludní sedem kvízových relácií. Tri staré, jednu oprášenú a tri nové. Na čo nám bude škola, stačí ak si po tretej sadneme a budeme sa snažiť naučiť sa čo najviac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Priznám sa, už som si tak nejako zvykol na popoludňajšiekvízy, v prípade, že som náhodou doma. Vlastne ani neviem prečo, keďže sipri každom jednom dokážem ako strašne veľa informácií mi uniklo počaskompletného vyčovacieho procesu od základnej až po vysokú školu. Inak povedané,s mojou pamäťou akvarijnej rybičky by mi jeden a ten istý diel kvízureprízovaný každý den po sebe priniesol rovnaký počet nových informácií. Nechuž to je so mnou akokoľvek zlé, občas sa mi podarí uhádnuť nejakú Bučkovuotázku, alebo aspon slovíčko ponúkané Kočišom bez jediného písmenka! Nie somhlúpy, mám jednoducho slabú pamäť. Tam kde mám mať harddisk mám iba, ako HomerSimpson, opičku hrajúcu na činely.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovenským televíziám sa ale opäť podarilo niečovýnimočné. Ja fakt neviem, ale ich bandwagonovský programming mi posledné rokypripomína skôr stretnutie priateľov pri pive, kedy sa jeden rozhodne exnúťdesať kozlov po sebe a aby sa ostatní necítili out, objednajú si 5bažantov, 5 plzňov a deci slivovice na záver. Potom hromadne utečú nazáchod a tešia sa z toho čo vyprodukovali. Iné zloženie, rovnakánechutnosť. Dobre, to som trochu prehnal, najmä ak chcem písať o kvízoch,proti ktorým v podstate nič nemám. Veď si to odnesiem v diskusii,pardon.

Sedem kvízov popoludní a v access-prime,vážení. Na Jojkársky Riskuj! som si za ten čas už zvykol a Pálivám to síce úroveň predchádzajúceho kvízu nedosahuje, no svojich ľudí sinašlo, možno aj vďaka škodoradosti, ktorá diváka ovládne, keď strémovanýsúťažiaci nadšene vykríkne „HAŠTERIČKA!“ ak mu chýba už iba prvé písmeno slovas nápovedou „malý plaz“.

SkryťVypnúť reklamu

Verejnoprávny Duel ma akosi nikdy nechytil, alepoďme na novinky.

Pokúšaj! (podobnosť s evolúciou názvuRisk – Riskuj! samozrejme čisto náhodná) Moment... Ak si dobre spomínam, v Pokušenímňa, súťažiaceho, pokúšal moderátor. To teraz budem pokúšať ja? Veď mi toprikazujú v názve... Mno, uvidíme. Kvíz je nasadený na 17:25, teda dobývalého telenovelového slotu, kedy jojka už 10 minút vysiela novú Vojnu slovs Voštinárom hneď po skončení Riskuj!. Keď dopokúšame a dobojujeme soslovami, môžeme si vybrať, či nám to páli, alebo pôjdeme piati proti piatimv novinke na Jednotke (vo svete úspešný formát vysiela už dlhší časPrima).

SkryťVypnúť reklamu

15:10 – 15:40 : (Jednotka) Duel

15:40 – 16:10 : (Jednotka) Dr. Quiz

16:30 – 17:15 : (JOJ) Riskuj!

17:15 – 18:00 : (JOJ) Vojna slov

17:25 – 17:50 : (Markíza) Pokúšaj!

18:00 – 18:45 : (JOJ) Páli vám to?

18:00 – 18:40 : (Jednotka) 5 proti 5

Kvízov nám televízie nadelili teda viac ako dosťa ja som naozaj zvedavý, koľko z nich prejde sitom diváckej priaznea udrží sa aspoň do začiatku budúceho roka. Nič nie je isté, stolička samôže zatriasť aj pod jojkárskymi stálicami, ako som spomenul v minulomčlánku, jej diváci oblečené železné košele nemajú. Však, Inkognito?

Boris Hovorka

Boris Hovorka

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

21-ročný grafik, študent FMK UCM a človek s vlastným názorom na médiá Zoznam autorových rubrík:  MédiáSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu