S hrošou kožou sa na (ne)štastie odvážim vrátiť

Negatívy s krajšími zajtrajškami a mäkkým úsmevom dohorievajú na pracovnom stole. Malí mužíčkovia, čo riadia hlavu opäť zablokovali dôležité páky. Orientačný zmysel v mapke života som mohla nadarmo hľadať po všetkých taškách. Bez ničoho som vstúpila do ringu ako malá bezvýznamná myš. Piesok sa dostal očí. Neľútostná šelma si iba odgrgla po ľahkom predjedle. Označkovala si teritórium a teraz fučí do prachu, čaká na poriadny obed.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Podarilo sa mi postúpať zopár psích exkrementov, ani holub si nemohol odpustiť pokrstiť mi hlavu rannou dávkou. Čakať na nejaký padajúci hajzel by asi nebolo úplne márne. Pre zaseknuté páky by som sa neuhla ani kebyže vidím z diaľky ako na mňa ide padnúť. Vtedy bolo už jedno, či si čistím topánky a zmývam hlavu priamo na stanici, kde som všetkým na očiach. Prídu noví a starí odídu. Zopár väčších zúfalcov než ja sa prišlo podeliť s paličkou na zoškrabanie špiny a potom pýtali peniaze. Ostala som iba so smiechom pre slzy. Po nábehu na zimnicu ponúklo dôvernú spoločnosť kupé sedadlo a úspešná podnikateľka s prirasteným mobilom k uchu. Vďaka za jej zaneprázdnenosť. Mince som darmo pritláčala na viečka, túžobný spánok ma neprekvapil ani na druhý deň. Niekto nastavil tisíc budíkov, mohla som iba srdcu bezvládne šepkať : „Spomaľ"!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemalá a nemilosrdná zverina mi to zase raz zrátala aj s úrokmi. Ešte niekoľko šľahnutí bičom po jemnej tvári a začnem si namýšľať, že mi niekto stojí za chrbtom a kvapká pravidelné dávky neuváženosti do čaju. Pred vystúpením z vlaku ma preventívne nafetuje, aby som sa tam cítila relatívne dobre. Omámení sa dokonca sami pošlú pohladkať nožom. Zväčša prežijú obrnení, s hrošou kožou alebo železným žalúdkom. Ževraj som tá s hrošou kožou. Dolámané kosti, šelest, doškriabané oči a pár modrín sa zahoja.

Po štyroch hodinách inej dimenzie a vydlabanej dyne som doma. Fuuh, tá v zrkadle sa ma zdesene pýta: Však si sa do toho nenamočila?" Sklopím hlavu a zahanbene zabrblem: „Elixír prestal fungovať. Netvor sa zobudil." Našťastie moja jediná, čo prijala prvý skromný „berry" výkrik ma privítala síce sivasto a mrazivo, ale za to mäkko a srdečne. Ukázala mi u koho si môžem vyčistiť rany a opláchnuť vygumovanú tvár.

Skryť Vypnúť reklamu

Už viem, že treba žiť dnes. Barle mi už netreba, gázu si zachvíľu odmotám, pri srdci ma bude pichať ešte dlho, skúšam si nevšímať. Zvesela si ostrím zanedbané lakte, hlavu kladkou nadvihujem po milimetroch, ale predsa. Vonku už škaredšie ani nemôže byť. Nepozerám sa. Nádej na nové negatívy s krajšími začiatkami sa mi ovíjajú okolo krku a nešikovní mužíčkovia konečne opravili páky. Údajne sa zlomili.

Adriana Hricková

Adriana Hricková

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

stále sa nachádza.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu