Prečo sa ešte stále vačšina Slovákov spolieha na politikov?!

S každými novými voľbami si stihnem uvedomiť ako rýchlo letí čas.Aj keď je pravdou, že na u nás doma máme voľby oveľa častejšie, a už ani nie sú takou obľúbenou záležitosťou, ako tomu bývalo v minulosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

 Čo ma prekvapilo a čo som si všimol opať po týchto voľbách, na chatoch a v periodikách je, že ešte stále viac ľudí, ako by bolo pre tzv.“ zdravú spoločnosť“ normálne, dokáže presvedčeno prezentovať  povačšine negatívny názor spojený s výsledkom volieb.

 Voči vyjadreiu vlastných pocitov nemám nič, práveže naopak, som poctený akýmkoľvek prejavom , s ktorého cítiť, že doba v ktorej žijeme z nás ešte nevymlátila schopnosť uvažovať, ale je mi smutno, ak aj 17 rokov po revolúcii, ľudia s napatím vkladajú pomyselné kľúče od vlastnej budúcnosti do rúk našej politickej „elite“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Prečo si ešte stále myslíme, že by náš osobný život bol diametrálne odlišný ak by v premiérskom kresle sedeli, Fico, Dzurinda, Martináková alebo Mečiar?

 Čo si od toho sľubujeme?, že prežijeme hodnotnejší život?,  budeme šťastnejší? že sa konečne pozrieme na seba do zrkadla, s úsmevom od ucha k uchu?

Otrepané príslovie hovorí, „Komu sa nelení, tomu sa zelení!“, takéto a podobné sračky majú vačšinou pravdu. To platilo v  Egypte, Starom Ríme a platí aj pre dnešnú dobu.

Politici možu formovať prostredie v ktorom žijeme, ale nemyslím si, že by to bola jasne viditeľná zmena presahujúca obdobie jedného ľudského života v produktívnom veku.

SkryťVypnúť reklamu

Káždý sme zodpovedný sám za seba, samozrejme ak nie sme 5 ročné malé decko, a žiaden politik pre nás nespraví ani polovicu s toho čo možeme sami. Len to chce odvahu!

Roman Hutira

Roman Hutira

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa snažím, niekedy málo niekedy veľa. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu