Sú verejnoprávne médiá podvod na občanoch?

Podľa mňa jednoznačne. Ako inak si môžeme vysvetliť spôsob ich fungovania, keď slová ako provládne, jednostranné, nekonfrontačné, neinvestigatívne, neprofesionálne, zbytočné, drahé a nepotrebné sú škaredými synonymami vystihujúcimi ich skutočný charakter.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ľudia zo zákona financujú vládou sprivatizovaný informačný kanál, ktorý si, predpokladám halucinogénne, hovorí verojnoprávny. Štátny nástroj vládnej propagandy by bolo možno výstižnejšie. V čom presne spočíva jeho verejnoprávnosť? Akosi mi to nedochádza. Robia ho ním politickí nominanti vo vedení a televíznej rade, či nehanebná provládna úslužnosť?

Jediná zaručená verejnoprávnosť je naša ironická výsada, všeobecnej právnej povinnosti mesačného prispievania na inštitúciu, za ktorú sa každý rozmýšľajúci občan, musí hanbiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je normálne, aby sme sa povinne skladali na nechcené, slabé a vygumované programy, neschopných redaktorov a skorumpované štruktúry? Je na verejnoprávnej televízii niečo, čo by nevedeli zabezbečiť jej súkromné ekvivalenty? Načo financujeme stratovú a neproduktívnu megalomániu?

Komerčné televízie natáčajú neporovnateľne viac a kvalitnejšie, a na rozdiel od STV to robia na vlastné náklady. Ich zábava pre ľud nás nič nestojí, dokážu ju zaplatiť napríklad z reklamy. Nie ako verejnoprávna čierna diera, ktorá aj napriek privilégiu možnosti vysielania platenej reklamy, na svojich okruhoch a peňazí z nej, je neustále stratová a príživnícky pýta stále nové a nové záchranné balíčky.

SkryťVypnúť reklamu

Nestranné spravodajstvo a argument vyváženého informovania v štátnej televízii obstojí iba do vtedy, kým si nejakú publicistiku nepozrieme na vlastné oči. Moderátori, ktorí sa boja alebo nevedia pýtať sú smutnou a hlavne každodennou súčasťou už aj tak slabého vysielania. Mlynská Dolina často pôsobí, iba ako záchranná oáza pre všetkých, ktorí sa neboli schopní presadiť v reálnom konkurenčnom prostredí.

Ak sa na vás povalí veľká voda, bude to pravdepodobne dedinský rozhlas ktorý, vás vytrhne z poobedných driemot, skôr ako Hargašová Jarmila v televíznych novinách. Preto ani okolnosti spoločenského ohrozenia potrebe štátnych médií veľmi nepomáhajú. Regionálne vysielanie je už dávno v rukách rôznych miestnych organizácií a odchod STV z lokálneho prostredia, by nepostrehol asi nikto. Nepočujúci majú internet a jeho nekonečné archívy. Deti tisíce iných, lepších programov a menšiny na kvalitné národnostné vysielanie rezignovali už dávano a radšej investovali do satelitu.

SkryťVypnúť reklamu

My naozaj štátnu televíziu nepotrebujeme! Špeciálne nie takú, ktorá je iba hlúpim nástrojom skorumpovaných politikov na ich ďaľšie klamanie.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu