Na falošnú strunu

Keď príde na sídlisko nový díler rozdá prvé dávky zdarma. Potrebuje si vycvičiť svojich budúcich zákazníkov. Keď prišlo na trh on-line sme, tiež ponúklo svoje služby zdarma. Pozerajú sa na nás vlastníci médií ako na narkomanov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nemám problém so zarábaním peňazí a každému s dobrým podnikateľským nápadom budem vždy len fandiť. Šikovných ľudí potrebuje tento svet rovnako ako nové energetické zdroje a na tom, že za svoju šikovnosť dostanú aj zaplatené nevidím nič zlé. To s čím problém niekedy mám, je spôsob ako sa nové idei realizujú. Je úplne normálne platiť za služby a masmédia si za svoju prácu plácu neodškriepiteľne zaslúžia. Súkromné noviny, spravodajský kanál či server s plánom predávať informácie sú v dnešnom informačnom svete, kde sa mnohé správy cenia viac ako nový hit od Lady Gaga, zaslúžene celkom lukratívnou záležitosťou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spoplatňovať však už zabehnuté veci, združiť sa pri tom do akéhosi monopolu vydavateľských odborov "buď alebo" a tváriť sa ako producent kvality, ktorá si zrazu zaslúži byť cenená lepšie ako doteraz, znie veru falošne ako piano mojej nahluchlej starej mami.

Novinárska prax nemá rada klišé sú nudné, otrepané a často aj trápne. Prečo sa tu teda bráni tou klasickou mantrou o hlave 22 a nedostatku peňazí na kvalitu. Zaplaťte a možno začneme písať lepšie. Nezabúdajú náhodou vlastníci novín, že to čo sa predáva je kvalita prítomná a nie budúca. Ja sa nechcem skladať na neistý rozvoj súkromných periodík, rovnako ako nechcem financovať výstavbu nejakej novej automobilky. Rád si však od nich kvalitné auto kúpim.

SkryťVypnúť reklamu

Na Slovensku sa noviny rozhodli podnikať do protismeru. Články na úrovni svetovej najmä investigatívnej žurnalistiky sú tu riedke ako panny po tatárskych nájazdoch, platiť by sme však mali aj tak. Respektíve motivačné zákernosti na spôsob troch príspevkov v diskusii za 24 hodín by nás k tomu možno trocha nepriamo, ale určite vydieračsky mali donútiť. Veď keď sa noviny nevedia predať samé predajme ich cez písanie ich čitateľov. Podľa všetkého len hlupák by sa neskúsil priživiť na smutnom fakte, mnohokrát obsažnejších diskusií ako ich literárnych spúšťačov. Podobne ako v Palackových neohrozených časoch dvoch slovenských mobilných operátorov, ktorí vo svetovom unikáte dokázali spoplatniť ešte aj klip na našich mobiloch.

SkryťVypnúť reklamu

Podnikanie bolo a vždy bude spoločnosti prospešné. Podporuje aktivitu, snahu a túžbu niečo dokázať. Pýtať však peniaze za nič, sľuby alebo rovno aj snahu je iba trápnym klišé o vzdušných zámkoch, ktoré na nás môžu, ale aj nemusia čakať. Odvykačka narkomana môže byť v našom prípade krásnou paralelou na stále menší a menší počet diskusných príspevkov. Možno o pár rokov zistíme, že noviny už nepotrebujeme vôbec.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu