Ako liberálny dom na dobré obrátiť

Mali zaviesť novú politickú kultúru, morálku a spravodlivejšie princípy a oni zatiaľ prichádzajú s akýmsi liberálnym domčekom. Vraj, aby konečne aj liberálne myšlienky v našej utrápenej krajine, mali svoju spoločnú strechu nad hlavou. Principiálne vôbec nie zlý nápad. Opodstatnený ohlas však vyvoláva zámer, nasťahovať tam tie myšlienky rovno aj s ich nositeľmi. Liberálna búrka je na svete a cesta späť k slnecným dňom vedie iba cez návrat k pôvodným sľubovaným hodnotám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Treba si jednoznačne uvedomiť, že podobný konflikt záujmov v normálne fungujúcej spoločnosti skrátka nie je možný. Nič na tom nemení ani fakt, že ostatné strany robia niečo podobné alebo ešte horšie. Odvolávať sa na druhých, by bolo hrubou urážkou našej inteligencie a tiež netolerovateľným výsmechom priamo do našej tváre. Čakali ste lepšie časy HA HA HA... .

To čo by zobralo vietor z plachiet všetkým, podotýkam oprávneným kritikom konania poslancov SAS, by nebolo odstúpenie, od podľa mňa výbornej myšlienky liberálneho centra, ale napríklad umožnenie prenájmu kancelársko-poslaneckých priestorov za minimálnu cenu. Možno dokonca len symbolickú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Profit, respektíve hypotéku vynaloženú na projekt by to mohlo predražiť, ale zisk na politickom kredite strany SAS by bol určite adekvátny a podstatne lacnejší, ako napríklad predvolebná kampaň. Čo takto začať, so získavaním voličov konkrétnym čestným a úsporným konaním.

Netreba zabúdať na to, že potenciálny kladný efekt na nárast voličskej základne môže byť založený aj na minoritnej pozitívnej správe a jeho účinnosť môže byť jednoducho väčšia, ako megalomanské korupčné škandály, ktoré na nimi otupenú slovenskú spoločnosť už veľký efekt nemajú.

Ak tomu SAS pridá vzorné sedenie v parlamente, tak ako je tomu aj doteraz, transparentné zaobstarávanie a tvorbu poctivych zákonov, myslím že na tejto kauze môže nakoniec zarobiť oveľa viac ako stratiť.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu