Bombastický Kaliňák

Policajný kráľ, Jeho Veličenstvo Robert Kaliňák I., je u svojich poddaných v uniformách vraj populárny. Celá policajná šľachta, jej radcovia, vyšetrovatelia až po tých posledných pocestných sedliakov v službe ho priam zbožňuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čoby aj nie. Aj ja by som miloval šéfa, ktorý by zakamufloval každé moje zakopnutie a ešte by mi aj pravidelne zvyšoval plat. Nie je radosťou, pracovať v prostredí, kde môžete pokaziť veci akokoľvek brutálne a v podstate nič vám za to nehrozí? Osobne, ak by som mal rád uniformy, nesiem si tam životopis ešte dnes. Kde inde chcete nájsť prívetivejšie pracovné prostredie?

Kaliňák je biznismen, aspoň to o sebe rád tvrdí a mám taký pocit, že políciu berie, ako jednu zo svojich ďalších podnikateľských aktivít. Možno by na tom nebolo nakoniec ani nič zlé, ak by išlo o regulérne podnikanie, definované obchodným zákoníkom ako, "Sústavná činnosť uskutočňovaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Polícia však neuskutočňuje "podnikanie" samostatne, ale robí ho na náklady všetkých daňových poplatníkov a trochu expresne aj v ich mene. Za každé jej zakopnutie, hlavne tie na medzinárodnej úrovni, sa tak nejak hanbíme aj my, ľudia v civile. Je preto iba logické, že od policajných zložiek vyžadujeme určitú zodpovednosť. A keďže sa na jej fungovanie skladáme my všetci, rovnako aj zodpovedanie musí byť nasmerované k nám.

Jediný skutočný zisk, ktorý si môže slovenská polícia vytvoriť, je popularita medzi obyvateľmi, o ktorých sa má starať, a ktorí platia jej chod. To či je pán Kaliňák obľúbený medzi svojimi podriadenými je podstatne menej dôležité, ako to či je úspešný aj u občanov. My sme dôvod existencie polície, v tom pozitívnom aj negatívnom slova zmysle a očakávame od nej, že si je toho aj sama vedomá.

SkryťVypnúť reklamu

My nepotrebujeme superstar na jej čele, my máme záujem o neskorumpovanú a fungujúcu štátnu inštitúciu, ktorá sa vie a chce starať o ľudí ktorí ju živia. Viac ako "vysmiateho" a "bezproblémového" Kaliňáka nám treba vážneho a zodpovedného ministra, ktorý má snahu o skutočné riešenie problémov a nie ich neustále zľahčovanie a zamlžovanie. Klauni sa hodia viac do cirkusu, ako na ministerské kreslá a naozaj dúfam, že ich tam všetkých 12. júna pekne pošleme.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu