Kočpédia

Absurdná hra zločincov na svätých je skutočne najpopulárnejšia činnosť tejto predvolebnej kampane. Jasné videli sme to už aj pred tým, veď asi nikdy nezabudneme na oskarovo nevinné Mečiarove neublížil som vám, ktorého silná rezonácia odišla do stratena až na jar 2010.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Možno sa všetci inšpirovali práve tam, naozaj neviem. Čo ale viem na isto je, že dnes tu nevinné pesničky už nespievajú iba politici ale aj mafiáni, sudcovia, prokurátori, zlodeji a mnohí iní "anjeli". Práve pred chvíľou sa v priamom prenose vyplakala istá databanka slovenských reálií. A to že je to veľká databanka mohol vidieť hádam každý na vlastné oči.

Otázku jej hodnovernosti na tlačovej besede zas nikto príliš neriešil. Akoby stačilo ak niekto vypíše 300 tisícovú odmenu, dajme tomu aj na svoju vlastnú hlavu a hneď mu treba veriť. Ak sa s dotyčným stýka Sulík je to proti morálke, keď mu však bezprecedentne uverí pol národa za nesmelej asistencie prítomných redaktorov, zrazu je to úplne normálne a akceptovateľné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stretávanie Sulíka s Kočnerom bola hlúposť jasná asi každému. Avšak nie je niečím podobným ak s ním dnes koketujú médiá z úplne toho istého dôvodu, zbieranie informácií? Ako môže človek ktorý je spoločensky až tak neprípustný, mať taký veľký priestor na prezentáciu svojich nepodložených tvrdení?

Jednu chvíľu je to persona non grata a na ulici ho je najlepšie ani nepozdraviť o minútu neskôr konfabuluje do mikrofónov všetkých relevantných médií. Morálna schizofrénia v priamom prenose. Ako je možné, že drahý pán Kočner so všetkými tými revolučnými informáciami, ktorými disponuje nepodal žiadne trestné oznámenie? Nebude to tým, že pán informovaný rozohral partičku v ktorej o spravodlivosť určite nejde?

SkryťVypnúť reklamu

Povedz akú knihu čítaš a ja ti poviem akým si človekom. Znie to krásne, ale prečítanie Mein Kampfu zo mňa nerobí nacistu o nič viac, ako za nakuknutie do hawkinsovej teórie kozmu ešte nebudem vyhlásený za fyzika týždňa. Nemalo by byť naše súdenie založené viac na tom aký postoj zaujímame k ľuďom ktorých stretávame, ako na tom kto to je? Veď jediná závažná vec na tých videách je obsadenie účinkujúcich.

Mne je jedno, že vo vile premiérky bol Haščák, že ten pozná toho a ten zas hentoho, to čo je dôležitejšie sú dôvody a motivácia podobných známostí. Mne vadí ak niekto na nahrávkach zháňa peniaze vlastnou hlavou, predáva emisie pod cenu či delí 3oo miliónové provízie z privatizácie. Mne vadí ak si ten niekto pokojne užíva svoje nakradnuté peniaze a veselo korumpuje ďalej s pohľadom nevinného fanúšika koka koly. Porovnávať podobné záležitosti je iba naivná ilúzia spravodlivosti rovnako, ako je insitné hľadať informácie u notoricky Machiavellianistickej Kočpédie.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu