Nevedomosť je sladká

V sobotnú noc mi dúfanie nedalo spať a tak som sa do postele dostal až v nedeľu ráno do nitky zmoknutý na červeno. Zázrak sa nestal a modré z neba nespadlo, asi sa radšej červenalo niekde za tmavými oblakmi valiacimi sa nad našou domovinou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Viem, že nás tam podobných refresherov prehistorických stránok štatistického úradu bolo viac. Jeden oživoval liberálnejšie, druhý radšej kresťansky konzervatívne, iný obyčajne či rovno z mosta do prosta. S istotou však viem, že tí s potrebou istôt nechali svoje bdenie, ako nakoniec aj všetko ostané, na svoje obetavé vedenie na Súmračnej občerstvované dúškami koka koly a pohadzovaním svojho vodcu.

Viem, čakať od voličov, ktorí vidia za počítačom čertovsky veľkú kalkulačku, že s nami budú nervózne masírovať tlačidlo F5 by bolo tutovo naivné, ale realita z toho plynúca je však o to frustrujúcejšia. Elitárske pohľady vraj nie sú správne a život nás učí, že formálne vzdelanie sa niekedy až príliš podobá na neformálnu hlúposť, s ktorou povedzme si rovno, žije sa ťažko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pozerať sa však ako si v priamom prenose drišlákoviny úplne triumfálne tunelujú cestu späť na piedestál kultúry oficiálne prijatý bezmála polovicou tohto národa je skúsenosť, ktorá otrasie každým svetonázorom. Ten môj sa trasie ešte stále a pohľad na tie vyplieskané rite, ktoré sa dajú vidieť všade okolo mňa a žiaria ako keď horí nádej na lepšiu budúcnosť, znovunadobudnutiu rovnováhy vôbec nepomáha.

Nechcem aby to vyznelo ako nejaká sebaľútosť. Síce sadnúť si bez bolestivej grimasy bude ešte pár dní problém, ale ono to prejde. Pretože väčšina vyplieskaných sa vie zabezpečiť aj v časoch plných "istôt". Možno zaplatia viac na daniach, sem tam budú musieť prehltnúť nejaký ten prejav hlúposti, arogantné vystupovanie a ostatné verejno-súkromno-partnerské zlodejiny, avšak ich schopnosť tvoriť hodnoty, rozmýšľať a žiť na úrovni sa o nich určite postará rovnako dobre, ako sa o nich starala aj do teraz. Je len škoda, že krajina stratí 4 roky.

SkryťVypnúť reklamu

Paradoxne sa obávam, že najviac sa budú potiť tí hľadači istôt. Pretože ekonomickí experti čo nevedia čítať grafy. Ministri, ktorí sa vyhrážajú novinárom alebo dotujú cez sociálne podniky vlastných z ruky do úst žijúcich poslancov. Premiér, ktorý ide zdaniť banky, aby si od nich obratom požičal za dvojnásobný úrok, skrátka tí sociálne mysliaci diletanti, ktorí túto krajinu pripravili na svojej kompetentnosti o viac ako 3 miliardy eur im ich naivné sny určite nesplnia.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu