Novinárske hrdinstvá

Nadávať na absenciu kultúrneho správania na Slovensku je otrepané klišé, za ktorým sa krásne a ľahko skrýva naša neschopnosť vyrovnať sa s bezcharakterným správaním. Vystrašený novinári sú len vyšúchané, bojazlivé a neschopné mlyny, ktoré paradoxne pomelú len tých kultúrnejších a aj to s ich nadpriemernou pomocou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Za celý ten čas od revolúcie márne čakám na príchod nejakého skutočne investigatívneho žurnalistu. Niekoho kto okrem zrekapitulovania, ktoré si spravím aj sám, prinesie niečo nové, niečo na čo prišiel vlastným úsilím, niečo čo vypátral, niečo čo som ešte nepočul. Ja až tak veľmi nepotrebujem čítať niekoho dojmy, názory a usmernenia na to čo sa okolo nás deje, stalo, tie si viem vytvoriť aj sám alebo nájsť v diskusiách. Skutočný novinár má z času na čas prichádzať s novými, nepoznanými skutočnosťami a nie primárne s podsúvaním svojich často krát zapredaných názorov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koho u nás novinári dotlačili k odstúpeniu svojou tvrdohlavou prácou? Dobre tvrdiť, že nikoho by bolo trúfalé, ale v kontexte to presne tak vyznieva. Na Slovensku stále čaká pred bránami parlamentu Mečiar, Slota ten sa pred tie brány ani len nedostal, hlas podobný Ficovi sa nám tu chystá vládnuť, chlapík ktorý tieňovo riadi a vydiera pravdu nám tu káže o morálke, staviteľ čo stavia diaľnice v cenách cesty na mesiac tu mudruje o ekonomickej výstavbe, pokladník čo financuje strany cez garáže si stále sedí na svojich teplučkých platinových vajciach a my si tak akurát môžeme otvárať naše kaprie huby pekne široko a hlavne potichu.

SkryťVypnúť reklamu

Chceš niečo zmeniť založ si stranu alebo do nejakej vstúp. Odpoveď mnohých politikov, ale aj ľudí, ktorí vás, ale hneď aj opľujú ako neskúsených, nových a rizikových. Skús zmenu z dola z námestia a povedia, že si naivný a takéto spôsoby nikam nevedú. Nie to nemajú byť slová sebaľútosti, len taký naivný postreh. Politik skrátka nekoná bez tlaku rovnako ako zamestnanec nerobí, keď na neho šéf sem tam nezatlačí alebo ho nemotivuje inak. Tlak majú vyvíjať predovšetkým novinári a samozrejme občianska spoločnosť. Na to druhé sa ešte len chystáme a to prvé sa najradšej pretláča s penou.

Žurnalisti Slovenska majú najradšej slušných protivníkov s tými im je v ringu ľahšie. Radičovú dostanú z parlamentu pre jej smiešne hlasovanie v zastúpení, Matovičovi budú riešiť jeho diplomovú prácu, ako keby im nikto nepomáhal, Sulíka prenasledujú pre nejaké súkromné rozhovory a hypotézy, ktorých každý vypotíme za deň plný kýbeľ a ak by sme mali byť súdení podľa nich asi by sme za moc nestáli. Ako je vôbec možné, drahí novinári, že Kaliňákove popiskovanie v parlamente neznie ani trocha nervne, že Fico si slobodne strieľa nielen z divákov na hokejových štadiónoch, prečo tak hrdinsky nebojujete aj s Vážnym, Baškom, Slotom, Malchárkom, Pentou no proste s hulvátmi.

SkryťVypnúť reklamu

Každá tlačovka Fica pôsobí ako polepšovňa pre novinárov, ktorí sa nezmôžu na jednu schopnú a priamu otázku. Samé prdy do vetra nič poriadne. Alfa samci vám tu nadávajú do prostitútok, debilov, pisálkov a vy nič. Niekto vás odpočúva nezákonne 3 krát viac ako Galko zákonne, ale vy riešite Galka presne v opačnom pomere. Čo máte ešte stále boxerský komplex z chlapíkov bez chrbtových kostí.

Nechcem zľahčovať žiadne priestupky či previnenia proti zákonu, ale tento druh zamindrákovanej žurnalistiky neprispieva k ničomu. Mám pocit že tu odstupujú politici, ktorí by odstúpili aj bez vašej pomoci a tí ktorí by už dávno mali byť v politickom pekle sa tu na nás šklebia anjelskými úsmevmi. Ak tu niekto chce odstúpenie vtedy detsky naivného Sulíka pre pár súkromných rozhovorov, čo sa má potom stať a kedy sa to stane, milí autori s tým zvyškom. Aby nás v tejto krajine neskolonizovala tuposť, hrubosť, klamstvá a bezcharakterná výdrž.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu