Poslanecká anarchia

Môže Úrad špeciálnej prokuratúry požiadať o zrušenie imunity poslanca alebo nemôže? Tichý sa mýli, Kováčik sa bojí, Lipšic mudruje a Štefanov si sedí pri ohníčku, hreje sa, hreje sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Niekto evidentne poruší zákon. Nelegálne si prišpendlí na nástenku viac ako 120 miliónov eur a my sa tu budeme zaoberať tým či môžeme alebo nemôžeme, ani nie hlasovať, ale iba požiadať o hlasovanie na odstránenie feudálnej výhody beztrestnosti.

Imunitou chránená republika národa holubičieho znova pučí v plnej sile a kráse. Pamätá si niekto po všetkých tých kauzách, kauzičkách a megaškandáloch nejakého potrestaného politika. Ja nie, ale nádejam sa, že je to len mojou pamäťovou indispozíciou.

Po nedávnom hotelovom faux pas na dánskych hokejistoch vieme, že milovník Ipodov a inej elektroniky môže stráviť vo väzení až 10 rokov. Odcudzil veci v hodnote 33 tisíc eur. Národnejšie zmýšľajúci pán Štefanov, ktorý radšej kradne od nás, aby vo svete hanbu nerobil, strčil do klobúka 3 636 krát viac a hrozí mu presne nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je imúnny. Voči chrípke to asi nebude, pretože viac rokovacích dní v parlamente už vynechal iba Slota. Pán poslanec bol zaočkovaný proti zákernému vírusu, čo operuje pod krycím menom zákony Slovenskej Republiky. Mandát poslanca ho pasuje do super klubu highlanderov a pokým ho chránia jemu podobný zaočkovanci, hlavu mu neodsekne ani sám Duncan MacLeod.

Poslanecká imunita vedie k beztrestnosti a tým aj k nespravodlivosti. Je jednoznačným prežitkom doby zemepánov a je na čase ju poslať na večnosť. Ona nespravodlivosť je totiž možno trpezlivý kuchár. Varí pomaly, ale keď je jedlo hotové, chutí divoko a poslanci už raz z okien leteli.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu