Nábožensko-fundamentalistická absurdita homosexuálnej pedofílie

Hornatá krajina Afganistanu okrem nebezpečných islamských extrémistov poskytuje viac menej bezpečný úkryt aj mnohým iným pomýleným a odporným lokálnym zvyklostiam. Jednou z nich sú aj jednotkami NATO často pozorované zvláštne páry na ulici. Starší muž hrdo držiaci ruku mladého chlapca a vzájomná interakcia prezrádzajúca, že otcovskú hrdosť nemusíme vôbec zvažovať. Avšak až opakované prípady pokusov mladých afgánskych mužov obšťastniť svojimi nemiestnymi dotykmi aj mnohých Britských vojakov, ktorí si podobné správanie nevedeli poriadne vysvetliť, prinútili príslušné západné autority, túto záhadu preskúmať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (71)

Ministerstvo obrany najalo vojenského vyšetrovateľa a sociologičku AnnaMariu Cardinalli, ktorej následná správa nesúca meno Paštúnska sexualita (voľne dostupné na nete) vyvolala vlnu znechutenia a odporu medzi zahraničnými jednotkami. Cardinalli popisuje stáročnú mužskú tradíciu "brať" si chlapcov vo veku od 9 do 15 rokov ako milencov. Zvyk vlastný prevažne Paštúnskej časti obyvateľstva je dokonca braný, ako určitý spoločenský štandard a bacha baz, termín pre staršieho muža s detským milencom, ním dokonca preukazuje svoju hierarchickú dôležitosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyjadrenie 42 ročného Enayatullaha z Banghlanskej provincie, "mať chlapčenského milenca sa stalo našou tradíciou a súčasťou spoločenskej prestíže," iba potvrdzuje už spomínaný fakt. Banghal je pritom jednou z najsevernejších častí krajiny a pedofília je najviac rozšírená v Paštúne a teda na jej juhu. Paštúnci sú Afgánsky najmocnejší a najvplyvnejší kmeň celú modernú históriu tejto krajiny. Väčšina národných vodcov sú Paštúni, súčasný prezident Hamid Karzai je Paštún, z malej dedinky neďaleko Kandaháru, kde vyrastal spolu s ďaľšími šiestimi bratmi. Otázka či aj on sám alebo jeho bratia majú svoju skúsenosť s rolou bacha bazu, je preto viac ako na mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme dokázanie podobnej skutočnosti pri tak vplyvnom mužovi v takmer diktátorskom prostredí krajiny nie je vôbec jednoduché a nakoniec ani príliš potrebné, nakoľko núdza z nedostatku prípadov nám určite nehrozí. Americkí vojaci opisujú svoje skúsenosti z armádneho výcviku lokálnych rekrutov dostačujúco, aby sme si mohli začať budovať vlastný obraz. Cvičitelia hovoria o armádnych novicoch, ktorí rozprávali o chlapcoch v jednom kuse a homosexuálne narážky boli každodennou súčasťou.

Tanečné zábavy, keď chlapci prezlečení za dievčatá s hrkálkami na nohách, tancujú pre tucet alebo viac mužov v strednom veku, ktorí na nich hádžu peniaze a neskoršie si ich zoberú domov, sú šokujúcou, ale populárnou víkendovou zábavou. Štátna správa túto formu veselice nazvala "tancujúcimi chlapcami" s prívlastkom "rozšírenej a kultúrne asociovanej formy mužského znásilnenia".

Skryť Vypnúť reklamu

Prečo sa Afganistan stal hlavným "mestom" pedofílie, keď percento podobne orientovaných mužov je tu oveľa vyššie ako kdekoľvek inde na svete? Ako je možné, že spoločnosť založená na prísnych náboženských predpisoch, má tak veľa hrdých pedofilov?

Renomovaní sociológovia a antropológovia vidia koreň problému v perverznej a fundamentalistickej interpretácii islamského práva a jeho predpisov. Ženy sú jednoducho nedostupné. Bežný afgánsky muž nemá dovolené hovoriť so ženou, ktorá nie je jeho príbuzná, pokiaľ nepožiada svojho budúceho nádejného svokra o jej ruku. Pred tým sa na ženu v podstate nemôže ani pozrieť, jednak je to nábožensky neželané a samozrejme aj prakticky nemožné, pretože cez burku toho naozaj nie je vidno veľa, možno chodidlá.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ako sa môžem zamilovať, ak nemôžem vidieť ani jej tvár," sťažuje si 29 ročný Mohamed Daud a s chladnou tvárou dodáva, že "vidieť chlapcov môžu všetci a tak je aj ľahšie oceniť ich krásu." Život bez manželskej lásky predpokladá aj fakt, že veľa mužov si ponecháva svojich detských milencov aj po uzavretí manželstva. Jeden z obľúbených miestnych citátov hovorí, " ženy sú na deti a chlapci na rozkoš".

Fundamentalistickí imáni veľmi zručne využívajú korán a biblické pasáže o menštruácii a učia, že ženy sú nečisté a preto aj nechutné a nebezpečné. Cardinalli dokonca vo svojej správe spomína jedeného muža, ktorý jej položil otázku, ako môže jeho žena otehotnieť. Po ozrejmení sexuálnych skutočností muž zhnuseno reagoval a spýtal sa: "Ako je možné cítiť túžbu po žene, ktorú Boh stvoril nečistú?".

Tieto slová do značnej miery objasňujú fakt, prečo sú ženy v Afganistane vytlačené na okraj spoločnosti, navlečené do hrubých nepriedušných mechov a ukameňované k smrti pri každom spozorovanom porušení islamského práva. Paradoxom však stále zostáva, že korán zakazuje aj samotnú homosexualitu. Podľa lokálnych pedofilov to však nie je žiaden problém a situáciu vysvetľujú jednoducho tak, že v ich prípadne sa o homosexualitu nejedná, nakoľko oni nie sú zamilovaní do vlastných chlapcov. Čo presne toto zvrátené tvrdenie znamená mne samému akosi nedochádza, asi na to treba výklad od nejakej "fundovanej" paštúnskej náboženskej autority.

Náboženstvo má naozaj cesty prekrútenia a pokrivenia všetkého prirodzeného medzi nami ľuďmi. Zo ženy spraví nečistú slúžku a z nevinných detí nástroj odpornej rozkoše. Tisíce a tisíce chlapcov takto už niekoľko generácií doplácajú na odpudzujúce praktiky riešenia sexuálnej frustrácie populácie ľudí ovládaných iracionálnymi, amorálnymi, krutými a zaostalými náboženskými textami. Slová jedného zneužívaného chlapca pre Reuters, "keď raz vyrastiem, aj ja budem vlastníkom a budem mať veľa chlapcov," sú tak veľmi smutným, ale aj výstražným mementom, kam nás tolerancia podobných hodnôt môže priviesť.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu