Prečo je Fico naozaj bez chrbtovej kosti

Každý z nás si určite dobre pamätá na nie až tak dávne vyhlásenia súdruha Fica o tom, ako ten život pred nežnou revolúciou nebol až taký zlý, a že tie štrngajúce kľúče ktovie akú zmenu jemu osobne nepriniesli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)
Obrázok blogu
(zdroj: Shooty)

Či tomu tak naozaj bolo a mladomanželské odskočenie rovno na imperialistickú Maltu, bolo skutočne také nevinné a jednoduché, opísal veľmi pekne Shooty vo svojej rubrike denníček z 18. 11. 2009. Každého, kto nečítal, vrelo odporúčam na shooty www, fakt dobré. Čo však na jeho výrokoch zaráža mňa, je tá hlboká ignorancia, sprostosť, obmedzenosť, necitlivosť a neskutočný alibizmus jedného veľkého pokrytca.

Pozrime sa na to takto. Ak by som aj dal súdruhovi Ficovi za pravdu, čo mi fakt ani pri všetkej snahe nechce ísť. Ale dobre, skúsme! Povedzme, že sa hráme na krásnu červenú rozprávku a prižmúrime obe oči. Predstavme si krajinu pod krásnou červenou hviezdou, kde každý poslušný a nádejný právnik má dvere otvorené nielen do strany, ale aj do sveta a vôbec nevadí, keď si po ceste do tej ružovej, pardon červenej budúcnosti, odskočí každú nedeľu aj na prijímanie. O peniaze tiež nieje žiadna núdza, nakoľko štipendiá pre strane oddané deti predavačiek, sú viac ako štedré a ešte ľahšie dostupné. Life is just beautiful.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dobre, ale čisto hypoteticky, čo ak som ja vnuk deda, ktorého poslali na 12 rokov na sibír, lebo na zlej strane fronty proti nacizmu bojoval. Otca mi pre vykonštruované obvinenie z kontrašpionáže, dali jadrový priemysel v Jáchymovských baniach, rozvíjat a ja som tak celkom rád, že si aspoň učňovku môžem dokončiť. Terka je zas vnučka starkej, čo odmietla svoj statok, len tak za nič strane podarovať a dcéra mami, ktorej sa červená budúcnosť veľmi ružová nezdala a tak chartu podpísala. Čo ona? Ona je rada, že má mamu po dvoch rokoch zase doma a "nie" z každej školy, jej preto ako veľká tragédia nepríde. Čo tých "x" obetí komunistického režimu a ich potomkovia. Čo oni? Oni si na Maltu s mladomanželkami užívať, za cudzie peniaze určite nechodili.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako môže niekto povedať, že ten režim nebol až taký zlý. Veď posielal ľudí na smrť len pre verbálny nesúhlas, kritiku, nešťastné okolnosti, strach z ich osobností či nevyhovujúcich predkov. Nech sa tam v tej diktatúre Fico a jemu podbní kľudne mali dobre. My ostatní, tí s chrbtovými kosťami však nemôžeme zabudnúť na tých, ktorým podobné šťastie dovolené nebolo. Žiadny systém, ktorý zatvára ľudí len pre ich názor na veci verejné, nie je dobrý a vôbec nezáleží na tom, či produkuje zopár sťastných individuí bez chrbtových kostí, ktorí sa tým ešte ani nehambia chváliť. Ak je niečo skutočne dobré, musí to obstáť aj kritiku. Veď to by Fico nabudúce mohol povedať, veď ani taký nacizmus nebol iba zlý. Ono je však morálne irelevantné, či nemorálny režim postranne vypustí nejake pozitíva. Ľudia s chrbtovými kosťami, môžu len ťažko budovať svoje šťastie v prostredí, kde iní trpia len preto, že sa na veci pozerajú trocha inak.

Skryť Vypnúť reklamu

Preto si myslím, že tá chrbtová kosť nášmu súdruhovi premiérovi skutočne chýba, a keď sa tak pozerám na to množstvo jeho žalôb na denníky, možno mu chýbajú aj časy, keď sa za názory zatváralo.

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu