Nebezpečné známosti v súdnej sieni

Všetky osoby a ich obsadenie sú drzo vymyslené a akákoľvek ich podobnosť so svetom skutočným, je sterilne čisto náhodná. V jednom malom provinčnom mestečku Chratislave zasadá súd. Istý Laky Sadiky sedí na stoličke pre obvinených a sleduje postup svojho odjakživa právnika Štebana Haraburdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Obhajoba pozýva svojho prvého svedka. Staručká, životom zhrbená Zuzka Spravodlivosť dokríva na svoje miesto a čaká na prvú otázku. Obhajca sa k nej pomaly priblíži a trocha žoviálne sa pýta: "Poznáte ma pani Spravodlivosť?"

"Ale hej, pán Šteban Haraburda, ja som vás poznala ešte ako malého chlapca. Musím však povedať, že ste pre mňa veľkým sklamaním. Klamete, manipulujete s ľuďmi, ohovárete ich poza chrbát, máte vulgárny slovník, antisemitské názory, diktátorské sklony, mafiánov za kamarátov a najdrahšie záchody v celej republike."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Haraburda je vážne zaskočený neočakávaným vývinom udalostí a v osobnej panike sa bezmyšlienkovito upne k prvej veci, ktorá ho napadne a pýta sa svedka, či pozná aj žalobcu.

"Ano, Pieru Vetríkovú poznám rovnako od malička. Zvykla som ju opatrovať, keď boli jej rodičia v práci. Presne ako vy, aj ona je jeden veľký krach. Lenivá fiflena s protekčnou minulsťou, rodinkárskymi sklonmi, čo berie veľké peniaze za to, že nechodí poriadne do práce. Myslí si o sebe, že je vychádzajúca veľká hviezda a pritom ani nevie po anglicky."

V momente, ked sa sudcvi Doc. JUDr. Korbelovi Picovi, Csc. podarí v sále utíšiť nadmerný šum, zavolá si k sebe oboch zástupcov. Prikloní sa k nim a s vážnou tvárou k nim autoritatívne šepká: "Ak sa jej jeden z vás spýta, či pozná mňa, dám ho do troch minút zatvoriť!"

Rudo Hvizdos

Rudo Hvizdos

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..infidel, co ma rad slobodu, racionalnost a zmysel pre humor.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu