Vitajte na vynovenom portáli Blog.SME.sk a cíťte sa tu dobre

Lúčime sa s Karmou a vítame Páči sa mi, nový spôsob, ako hodnotiť blogy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Posledný rok sme pracovali na tom, aby blogeri a čitatelia mali čo najlepší zážitok z webu Blog.SME.sk. Technológia, na ktorej bol tento projekt postavený pred vyše desaťročím, už zastarala. Preto sme nemenili iba výzor webu, ale aj jeho vnútro.

Keď dnes budete chcieť napísať článok, dúfame, že to bude pre vás jednoduchšie a intuitívnejšie. Chceli sme vám, blogerom, čo najviac pomôcť pri vašej tvorbe. Veríme, že nový textový editor splní práve tento cieľ. Editor uľahčuje prácu s textom aj fotkami a celkovo zjednodušuje obsluhu blogov. Prehľad, čo všetko je nové a ako sa naučiť s novým editorom pracovať, zistíte tu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aké sú najväčšie zmeny?

Jednou z najzásadnejších zmien, pre ktorú sme sa rozhodli, bolo zrušenie karmy. Mnohí ste sa nás pýtali, ako presne karma funguje, ako ju človek dokáže zvýšiť a podobne. Algoritmus na výpočet karmy bol však zložitý, neprehľadný a taktiež značne zastaraný. Preto sme sa rozhodli pre iný spôsob a tým je: Páči sa mi

Prečo Páči sa mi?

Veľké sociálne siete využívajú práve “Páči sa mi”, aby čitatelia mohli dávať tvorcom (blogerom) spätnú väzbu. Výhodou je, že je prehľadná. Keď sa vám niektorý článok “zapáči” pod textom máte možnosť ho aj takto označiť. Bloger následne uvidí až výsledný počet “Páči sa mi”. Čiže neuvidí, od koho presne “Páči sa mi” dostal. “Páči sa mi” nijakým spôsobom neovplyvňuje komu sa blog zobrazí a ani redakcia Blog.sme.sk na základe tejto informácie nevykoná žiadnu akciu.

SkryťVypnúť reklamu

Mierne sme tiež upravili hlavnú stránku blogov - teraz viac pripomína iné sekcie SME.sk. V profiloch sme zaviedli kruhové fotografie a ďalšie kozmetické úpravy. Blogy by sa mali ľahšie čítať na mobilných zariadeniach a stránka by sa mala načítavať rýchlejšie.

Zmenila sa aj URL adresa vášho blogu a článkov. Nemusíte sa však báť, všetky staré odkazy budú fungovať korektne a neprídete tak o čítanosť z vyhľadávania a zdieľania na sociálnych sieťach.

Čo nás čaká ďalej?

Vývoj nových funkcionalít a možností blogov týmto nebol ukončený. Blogy sme pripravovali pre nás, našich čitateľov a autorov, takže budeme veľmi radi, ak nám na blog@sme.sk napíšete vaše dojmy a pripomienky a samozrejme to, čo vám na nových blogoch chýba. 

SkryťVypnúť reklamu

Váš tím Blog.SME.sk

Informácie o blog.sme.sk

Informácie o blog.sme.sk

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  45x

Správcami blogov sú Peter Nagy a Matúš Paculík. Ak máte nejakú otázku, alebo by ste sa chceli stať prémiovým blogerom, pošlite mail na adresu blog(at)sme.sk. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáblog.sme.sk

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu