Môj život o 15 rokov

Dnes sme dostali v škole za úlohu opísať kde sa vidíme o 15 rokov.Je ťažké rozmýšlať nad touto skutočnosťou keď neviem kde sa ocitnem zajtra,či sa toho zajtrajška vôbec dožijem a kam ma osud zaveje. Práve v tejto minúte je ťažké prežiť tých 7 hodín v škole alebo jeden bežný deň.Mám pocit že čas ubieha pomaly a inokedy zas že čas je veľmi rýchly.Podla toho z akého uhľa pohľadu to beriem.Nedávno som sa ešte hrala s bábikami, s kamarátkou liezla po stromoch alebo hrala naháňačku. V skratke užívala si bezstarostný život dieťaťa , bez problémov. Dnes už je všetko trochu inak. O 5 mesiacov mám 18 rokov.Niektoré etapy života ako detstvo a puberta mám skoro za sebou.Pomaly sa to blíži, dospelosť. Už sa vekom stávam staršou a čoraz viac zodpovednejšou osobou. Hlavne ženou , ktorej je predurčené vždy dobre vyzerať , zvládať veľa vecí naraz, či prácu, deti a podobné záležitosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Predstaviť si život dospelej 32-ročnej ženy nie je tak celkom ľahké. Určite je krásna predstava manžel, rodina,dobrá práca a k tomu nejaký vyšší plat. Koho by to nelákalo v budúcnosti mať ustlané na ružiach.

Keď rozmýšľam o budúcnosti vidím to tak, že si dokončím vzdelanie a spravím kariéru.Rodinu si nechám na neskôr. O povolaní a práci , ktorou sa budem živiť je tiež ťažké hovoriť. Ak by sa mi to náhodou podarilo chcela by som byť psychologička alebo nejakým spôsobom pomáhať ľuďom, ktorí majú psychické problémy a keďže ma ľudská psychika veľmi fascinuje tak sa tam raz vidím.Zamerám sa možno na detskú psychologiu .Deti sú bezbranné a úprimné bytosti a potrebujú veľkú pozornosť hlavne v obodobí vývinu. Dospelý človek si ľahšie poradí s prekážkami ako malé dieťa. Keď sa dieťaťu nevenuje dostatočná pozornosť môže sa uzavrieť do seba a byť introvert.Som empatická voči takýmto introvertom pretože sama som sa ním stala. Nemyslím si, že mi nebola venovaná dostatočná pozornosť a láska ale prešla som si všeličým od posmievania po šikoanovanie.Ďakujem však za všetko čím som si prešla.Dnes som vďaka tomu silnejšia a viem čím chcem byť o 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšia vec v mojom živote, ktorú by som určite chcela mať je rodina.Manžel do ktorého sa zaľúbim na prvý pohľad.Keby ním bol ON(moja platonická láska) bola by to tá najkrásnejšia predstava.Neviem či chcem mať veľa detí. Stačilo by aj jedno, ktoré budem milovať nadovšetko, ktoré budem rozmaznávať a dávať mu všetku lásku sveta.Často rozmýšľam aj o adopcii. Je obdivuhodné prisvojiť si nejaké dieťa akoby bolo vaše a ukázať aký má slovo RODINA veľký význam.

Jedno čo viem už teraz je , že by som chcela mať tiež v budúcnosti pri sebe aj najlepšiu kamarátku alebo lepšie povedané kamarátky.S ktorými sa hocikedy vyberiem do kina, divadla , koncert , na nákupy a podobne. Nechcem stratiť o 15 rokov kontakty s nikým zo svojej minulosti a zobrať ich so sebou aj do svojej budcúnosti.Viem , že to nebude ľahké lebo ľudia prichádzajú a odchádzajú , no ja verím , že tí moji , ktorých mám rada pri mne zostanú.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sa však tieto predstavy nenaplnia tak budem maximálne o 15 rokov single a zabávať sa na tom čo som sem popísala. Práve preto je ťažké dopredu si plánovať budúcnosť a niečo písať. Radšej si naplánovať lepší zajtrajšok do ktorého vykročím tou správnou nohou a všetko ostatné nechať na osud, ktorí to už nejaké zariadi .Verím, že v môj prospech... Je pravda , že každý si je strojcom svojho šťastia ale to šťastie tiež ovplyvňujú faktory ako zdravie, peniaze a podobné veci. Nikdy si nenaplánujem koľko budem zarábať a či budem mať dosť síl na to aby som uskutočnila životné plány....

Iva Kubičková

Iva Kubičková

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu