Ľudia sú "zlí"

Písmo: A- | A+

Ľudia sú zlí, ubližujú si navzájom, kradnú, ničia, zabíjajú. A tí bohatí sú ešte horší, pretože majú veľa peňazí a míňajú ich na hlúposti! Bohatí ľudia klamú a peniaze ktoré získali musia byť jedine z podvodu. Toto sú názory veľkého množstva ľudí ktorý žijú s týmto presvedčením celý život a každého populárneho a úspešného človeka majú za zlého. Ako sa spieva v piesni od Imt Smile – ,,Ľudia nie sú zlí, len ľudstvo je príšerné...“

Nikdy nie je neskoro
Nikdy nie je neskoro 

Táto jednoduchá veta vysvetľuje všetko o čom tu budem dnes písať. Človek ako taký, nie je na svete na to, aby kradol a zabíjal. Každý predsa chce byť v konečnom dôsledku len šťastný. Nič viac. Všetci robíme v našom živote všetko preto, aby sme našli šťastie a boli spokojní. O nič iné nám nejde. Hľadáme spôsoby, ako dosiahnuť to čo chceme, to čo nám k tomu šťastiu napomôže. Či už je to životná láska, deti, koníček alebo peniaze. Ak to chceme a potrebujeme to, túžime, veríme, že tam sa skrýva naše šťastie, ideme za tým, či už po malých krôčkoch, alebo po obrích skokoch. Ľudia sú „zlí“, alebo vedia ublížiť, kradnú a ničia len pretože túžba po šťastí, je taká silná, tak mocná a zrak zaslepujúca, že človek je ochotný riskovať všetko, len aby bol šťastný. Zúfalí z neúspechu pristupujeme ku krajným možnostiam, dúfajúc, že to je tá cesta. To že dnešná doba je taká, má za výsledok to, že dávame všetku silu a pozornosť práve týmto „zlým“ ľuďom. V televíznych novinách, časopisoch, rádiách a na internete, nevidíme nič iné ako krádeže, vraždy a kadejaké strašné ľudské činy. To je to ľudstvo, ktoré je také príšerné. Keby ľudia poznajú spôsob akým si nažívať bez konfliktov a zbytočných trestných činov, kde vidia poslednú možnosť ako sa priblížiť svojmu šťastiu, nerobili by to. Je ľahké ukázať na človeka ktorý urobil niečo zlé. Ale ukázať na niekoho, kto urobil niečo skvelé a prospešné, alebo ukázal svetu niečo pekné-, postavil búdku pre vtáčiky, alebo sa postavil autorite a zastavil výrub lesa, opravil staré ihrisko, urobil nejaký dobrý čin, urobil pekný deň mužovi bez domova, na toho sa zázrakom zabudne. Takého človeka málokedy uvidíme v úvode správ. Vlastne nikdy. Tak z koho si to máme teda brať príklad?! Mladá generácia si ťažko nájde svoj životný vzor ak uvidí len zlo v médiách. Prečo sa vlastne ešte čudujeme, že čím ďalej je to s nami horšie a horšie. Nie, neverte tomu že ľudia sú zlí. Len nevidia dobro. Nemajme vo zvyku vyhýbať sa dobru a natŕčať uši, len keď počujeme nejaké pikošky. Zaujímajte sa o to ktorá dobrá duša sa postarala o zničenú oblasť o jej vyčistenie, nie o toho kto tú oblasť znečistil. Ukazujte svojim deťom prírodu. Zoberte ich napríklad do lesa a pozbierajte veci ktoré tam nepatria. V istom mestečku to takto robil otec so synom pravidelne v okolí ich dedinky a po istom čase sa tam objavilo takých ľudí viac. Týmto ľuďom to robilo radosť. To je to čo by sme mali vidieť.

Takže šup šup, pomôžte susede porýľovať záhradu, pomôžte jej nájsť strateného psíka, ukážte synovi ako vyrobiť škatuľku z dreva bez použitia klincov alebo dcérke pliesť venčeky z kvetov. Pridajte sa k dobrovoľníkom a sem tam urobte niečo bez nároku na honorár. Hľadajte dobro, nie zlo. Nie je to až také ťažké, len sa treba pokúsiť. Svet je hneď krajší keď vidíme pochvaly a nie klebety, čistú lúku nie smetisko. Stačí len chcieť a môžeme zmeniť náš život. :) Čo vy na to? Dá sa?

Skryť Zatvoriť reklamu