Chce sa ti o pravdu hádať?

Písmo: A- | A+

Dnes som prežila v práci celkom zaujímavý deň. Započúvala som sa do hádky dvoch ľudí, jedna strana si mrmlala svoje a druhá to svoje. Samozrejme to nebolo nič pekné. V miestnosti zavládlo ticho, každý chcel počuť čo sa to deje, všetci boli v kŕči kedy príde na nich. V tom momente som bola nervózna, najradšej by som povedala kto to má vlastne pravdu. No ale viete ako sa hovorí ľuďom vo veku pod dvadsať rokov, keď vyjadria svoj názor. Drzí! Všetci to poznáme. Chudáčik brigádniček, radšej budem ticho. Hádali sa totižto dvaja rovnaký ľudia a ani jeden nikdy nikomu nedal za pravdu. Hotová katastrofa. Načo zbytočne venovať pozornosť problému, ktorý sa nevyrieši pokiaľ do toho nezasiahne pravdivá skutočnosť. Teraz som už myslela len na jednu vec. Keby je toto posledný deň môjho života, chcela by som sa o pravdu hádať?

Jesenný západ slnkaJesenný západ slnkaIvana Divékyová

Odpoveď je veľmi jednoduchá. NIE. Načo sa hádať, radšej budem namiesto toho robiť niečo, čo ma teší, čo milujem. Mám pravdu? Nemám pravdu? Je mi to jedno, nie preto že by som pravdu poznať nechcela, ale viem že pravda nie je len jedna na svete. Každý má svoj kúsok. Veď predsa nikto nie je rovnaký,  každý je jedinečný s iným myslením a vidí veci inak. Nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca. Nič nie je dané. Nepoznám nič, pričom existuje len jedna odpoveď. Verte mi, naozaj nie. Ak vás niečo napadne kľudne napíšte do diskusie, rada sa s vami nad tým zamyslím. Tak mi potom povedzte, čo je to pravda? Pravda je informácia, alebo len názor, niečo čo je správne? Ako to cítite?Človeka to vie pekne zmiasť. Viem že je nepríjemné keď ste o niečom presvedčený a niekto vám tvrdí že to tak nie je. Prebudia sa vo vás všetci čerti a chcú toho človeka dobodať vidlami aby to pochopil. Ale načo? Vždy keď sa naskytne takáto situácia, poviem si. "Ak je toto môj posledný deň, kašlem na to či mám pravdu alebo nie." Dám dotyčnému za pravdu a pokračujem v živote. Načo mrhať zbytočne drahocenou energiou a časom, keď ju môžete obrátiť na niečo užitočnejšie. Je to tak jednoduchšie. Nieže by som sa vzdala, ale jednoducho som nechala tú osobu nech má tiež ten dobrý pocit vedomia. Chápem že niekedy to proste nejde, že človek vypustí z úst takú blbosť, až sa všetci mudrci v hroboch obracajú. No a čo, pokiaľ je človek spokojný s tým čo vie a nechce sa dozvedieť viac, alebo opraviť svoje vedomosti, nechajte ho tak. Každý musí robiť svoje chyby a učiť sa na nich. Veď predsa nikto múdry z neba nespadol. Či nájde sa tu niekto? Deň je hneď krajší keď sa nemusíte hádať o maličkosti či nie? Pravdu potrebuje mať len vaše ego, vašej krásnej duši je to určite úprimne jedno.

Chceme predsa v živote cítiť vnútorný pokoj, lásku a šťastie. Nezáleží na tom či máte pravdu aleo nie, keď raz niekto nebude chcieť počuť váš názor, nechajte ho tak. Veď predsa ten názor je hlavne pre vás a je dôležité či ste s ním stotožnený práve vy. Tak ako sa cítite dnes? Žijete tu a teraz? Potrebujete niekoho presvedčiť že máte pravdu alebo vám stačí že to viete vy? :)

Skryť Zatvoriť reklamu