Heslo wifi? Výročie 1150

Dostali sme v škole zadanie. Založiť si blog. To by ešte nebola žiadna katastrofa. Ale založiť si blog a napísať článok o univerzite, na ktorej študujem?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dostali sme v škole zadanie. Založiť si blog. To by ešte nebola žiadna katastrofa. Ale založiť si blog a napísať článok o univerzite, na ktorej študujem? Fajn, založiť si blog je jedna vec, ale písať o niečom, o čom sa písať nedá? Myslela som si, že demokracia je aj o slobodnej voľbe, nie o tom, píš čo ti rozkážem! Ale čo človek nespraví pre dobrú známku...

Dlho som premýšľala, z ktorej strany to poňať. Napísať nejaký informačný článok, aká je naša univerzita super a čo ponúka? To asi nie, to sa dočítate inde. Alebo to napísať na štýl 10 vecí, ktoré vám pred príchodom na výšku nikto nepovie? To by šlo, ale niektoré tie veci stále len zisťujem. Nakoniec som ostala pri názore. Pri skromne subjektívnom názore na Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to až na neuverenie, ale od príchodu dvoch solúnskych bratov Cyrila a Metoda do našej vlasti uplynulo už 1150 rokov. Krásne číslo, okrúhle a pomerne vysoké. No to nebola jediná oslava, ktorá sa tento rok v Trnave konala. Pri tejto príležitosti si aj Univerzita sv. Cyrila a Metoda pripomenula (alebo skôr oslávila) 15. výročie svojho fungovania. Podľa mena univerzity dobre súdite, že nešlo len o oslavu dosiahnutia pomerne mladého veku, ale aj o pripomenutie si výročia príchodu našich známych bratov. A to priam majestátne! Slávnostným odhalením sochy týčiacej sa priamo pred vchodom do alma mater. Áno, tá hrdosť tam nejaká je, to nepochybne. Ale nedali sa tie financie využiť nejak inak? Na nákup nových odborných kníh, ktorých nie je nikdy dostatok? Ale čert to ber, sú oslavy, treba oslavovať! A treba udeliť čestný doktorát aj pánovi Ivanovi G.

SkryťVypnúť reklamu

A tak sme oslavovali aj my, študenti. Celý semester sme si mohli spríjemniť pozeraním sa na fotky z oslavy, ktoré dookola bežali na obrazovkách. Pri zadávaní hesla na wifi sme si pripomenuli, že skutočne je tento rok to 1150. výročie. Mnohí možno ani nevedeli čoho vlastne.

Nechcem kritizovať našu univerzitu. To, ako nakladá so svojimi prostriedkami, do toho ma nič nie je. Ale som študent. Študujem práve tu a mám svoje očakávania. Len sa niekedy zamýšľam, k čomu majú niektoré veci dopomôcť. Či k zvýšeniu prestíže, alebo k upevneniu nejakých kultúrnych hodnôt?

A predsa, nemali by sme z tých kníh väčší úžitok?...

Ivana Tokárová

Ivana Tokárová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu