SAS MÁ ŠPORT - rozhýbeme deti

Na príklade volejbalového klubu v Púchove vysvetlím ako na to. V Púchove existuje 50 rokov volejbalový klub. Niekoľko titulov. Väčšinu športov dotovala fabrika Matador. Privatizácia. Šport zdochol. Aj futbal, aj hokej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po čase sa chlapčenský volejbal do haly v Púchove vracia. Mládež už pár rokov funguje. Tréneri pritiahli 160 detí do haly. Celá činnosť detí však rok čo rok visí na gume od gatí rôznych papalášov, systémov a projektov.
Ministerka Lubyová kúpi na Štrbu do Tatier drahý ratrak, prispeje národným motokáram, diagnostickému labáku. 
Kapitán Danko povie: "Musíme kúpiť ešte dve stíhačky F16, lebo jedna nám to na Sliači neubrzdila a skončila na ľadovej ploche v Bystrici. Potrebujeme novú stíhačku a musíme znovu obnoviť hokejovú halu."
Primátorka, primátor, starostka, starosta, poslanci, komisie povedia, že je nutné v meste nové parkovisko pri cintoríne, kino do hospicu. Máme tu projekt na nikam nevedúcu cyklotrasu a potrebujeme spojiť obce. Oblek, topánky, vzťahy, styky, známosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V SaS sme v januári 2020 predstavili program Návod na lepšie Slovensko. V ňom je kapitola Vzdelaná spoločnosť a tam nájdete o.i. aj program SAS MÁ ŠPORT. 
Jedna kapitola pojednáva aj o "patente" SaS - voľnočasové poukazy.
V skratke. 
160 detí.
160 poukazov.
Hodnota poukazu bude trojnásobok životného minima, dnes je to cca 630 eur. 160 x 630. Rátajte sami.
Rodič dostane poukaz a rozhodne.
Volejbalový klub v Púchove, ako oprávnený prijímateľ poukazov, (má vzdelaných trénerov, je registrovaný, má kde činnosť vykonávať, podlieha národnému športovému zväzu) poukaz bez byrokracie prijme (aplikáciou) a môže sa začať pracovať. Plánovať, organizovať, nakupovať, hľadať možnosti rozvoja.
Súperí s futbalom, hokejom, plávaním, tenisom, karate, ale aj s folklórom. Funguje to.
Dnes 160, o päť rokov 300 detí. Nevydalo? Nedalo sa? Nezvládli sme? Nevieme to robiť? Máme trénera ožrana? Kupujeme deťom tričká za 70 centov? Hlavný dozorca - rodič povie: dosť.
Podotýkam, že iniciatíva rodiča nesmie narúšať kompetencie, mantinely, ale to je len a len interné nastavenie klubu a zvládnutie príčetnosti všetkých zainteresovaných.
V SaS považujeme vyplnenie voľného času detí za verejný statok. V programe strany SaS na webe sa dozviete podrobnosti.

Ivan Husár

Ivan Husár

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek milujúci Dunaj, Vysokú v rodných Tatrách, začiatok Karpát z tejto strany, tri deti a ich dve maminy a ešte volejbal.Som zakladajúcim členom SaS, mám ambíciu pomôcť športu.Kandidujem vo voľbách do NR SR 2020 na pozícii 21.Som so Sulíkom, lebo nekradne.Veľmi túžim, aby sa na Slovensku oplatilo robiť šport. Zoznam autorových rubrík:  ŠportŽivot

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu