Ako sa umelo vyvoláva nenávisť a netolerancia v spoločnosti cez zámienky

Rôzne druhy sociálnych sietí vo verejnom priestore sú zaplavené statusmi a videami

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na nich sa členovia minorít prezentujú extrémnym, nedôstojným či agresívnym spôsobom, či už ide o homosexuálov, Rómov, migrantov, Židov. Ich šíritelia vedia veľmi dobre, že v rámci minority sa vždy nájde určitá menšina, ktorá je vulgárna a násilná, neprispôsobivá. Napriek tomu, že je to presne  tak iste aj v rámci majority, dobre to poslúži na vytvorenie negatívneho stereotypu a účelové zdiskreditovanie  menšiny ako celku, bez ohľadu na to že jej prevažná časť sú slušní ľudia, učitelia, lekári, vedeckí pracovníci, ktorí platia dane a žijú si svoj život najlepšie ako vedia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

         Pred niekoľkými týždňami na mol ožratý vodič osobného motorového vozidla v Bratislave usmrtil päť mladých ľudí na autobusovej zástavke. Nie je ale možné v snahe znenávidieť všetkých vodičov osobných motorových vozidiel vysloviť názor, že všetci sú ožrani a potenciálni vrahovia. Bolo by to neobjektívne a nesprávne.

         Takéto statusy ale hlavne mnoho vypovedajú o ich šíriteľoch. Sú to ľudia, ktorí majú vo svojej genetickej výbave nenávisť, ponižovanie,  zosmiešňovanie, násilie a LGBTI komunita, Rómovia, Židia, imigranti sú len zámienkou aby svoje mokré sny realizovali. Ak by im neboli k dispozícii tieto menšiny, našli by si iný objekt svojej nenávisti, čo aj jediného Eskimáka. Nazývame ich fašistami, rasistami, politickými kresťanmi, homofóbmi. Mnoho takýchto výkukov nájdeme medzi politikmi a nie je to žiadna náhoda, že aj v zákonodarnom zbore, teda v NR SR ( prirodzene aj v exekutíve, neboj Igor, na teba sa nedá pri tejto téme opomenúť ). Na základe umelo vyvolaného konfliktu ( a na to sú menšiny ako stvorené ) rozporcujú spoločnosť ako jablkový  koláč a takto fragmentovaná spoločnosť sa potom ľahko ovládne.

SkryťVypnúť reklamu

         Pri sledovaní večerných správ mám dojem, že sa veľmi rýchlo blíži doba, kedy takéto správanie budeme môcť týmto politickým pometencom spočítať.

        

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  1 495x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu