BOJ VYŠETROVATEĽOV PROTI UNESENÉMU ŠTÁTU SO SLUČKOU NA KRKU.

Nad demokraciou na Slovensku sa znova sťahujú mraky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dovoľte mi teda začať tento článok slovami Francisa Fukuyamu : „ demokracia sa nešíri a nezostáva nažive automaticky, deje sa tak iba vtedy, ak o ňu ľudia bojujú „ .

          Ak teda chceme žiť naďalej v demokratickej spoločnosti, musíme za ňu bojovať, musíme ju brániť, vždy a predovšetkým všetci, ktorým na hodnotách, na ktorých je demokracia postavená  záleží, pretože práve demokracia je prácne vydobyté privilégium.

          Uznesenie o vznesení obvinenia neobolševikovi birmovanému alkoholom ukončilo obdobie plazivej erózie slobody na Slovensku. Táto erózia už nie je plazivá. Tento kráľ luzy nezostáva nič dlžný svojmu dezolátskemu renomé, z panického strachu z väzenia zahodil posledné zábrany a hecuje svoju hordu do nenávisti aj voči vyšetrovateľom policajného zboru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

          Ale prácu vyšetrovateľov nespochybňuje len človek úplne zbavený svedomia, ktorý už dávno klesol na pod úroveň mečiarovského primitivizmu a jeho publikom, z ktorých väčšina zažila orgazmus počas prvomájových sprievodov za socializmu, ale aj onakvejšie právnické celebrity. Dekan Právnickej fakulty UK v Bratislave Eduard Burda považuje uznesenie o vznesení obvinenia Ficovi a spol. za značne prehnané a krajský sudca Peter Šamko tvrdí, že policajti NAKA v snahe zabezpečiť vyšetrovací spis týkajúci sa Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu mali postupovať nezákonne, postup polície u neho „ budí rozpaky „  a je „ zjavne prekvapivý „. Obaja renomovaní právnici milosrdne mlčia o tom, že z predmetných spisov nevideli ani jeden, jediný dôkaz. Myslím že táto skutočnosť ich ušetrí bolestnej sebareflexie len dočasne.

SkryťVypnúť reklamu

           Ak by spravodlivejšiu časť spoločnosti premklo pokušenie, že orgány činné v trestnom konaní zvládnu tento boj bez nás, pripomínam, že vyšetrovateľovi Martinovi Juhásovi bolo vznesené obvinenie za zločin  zneužívania  právomoci verejného činiteľa preto, lebo poskytol dôkazy o páchaní trestnej činnosti, ktoré zistil počas vyšetrovania iným OČTK ( čo bolo jeho povinnosťou ) a  vyšetrovateľom okolo Jána Čurillu dokonca za dva zločiny – zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia  spravodlivosti, z ktorých sú doposiaľ obvinení, napriek tomu že príslušný krajský súd skonštatoval, že obvinenie je nedôvodné. Jedným zo spôsobov, ako si môže zlo zabezpečiť beztrestnosť, je skompromitovať vyšetrovateľa, ktorý vedie trestné konanie proti človeku, ktorý nás  tiahne na okraj priepasti. Nedivil by som sa, keby si tento vyšetrovateľ v blízkej  budúcnosti prevzal uznesenie o vznesení obvinenia  jemu samotnému. Tipol by som si aj právnu kvalifikáciu.

SkryťVypnúť reklamu

          Takže, demokratické zriadenie sa nedá udržať trvalo bez povinnosti ho brániť, ak túto povinnosť prefíkane ponecháme len na pleciach poctivých policajtov, prokurátorov a sudcov dôjde k jeho odstráneniu a prehráme všetci.    

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu