Hrubosť a nevkus v štátnej rovnošate

V rámci perexu si pripomeňme akciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Akciu na ktorej prvého mája v Nitre smerácky hnedý sediment  hecoval sedlač zlezenú z lazov  a táto lúza  kričala, že prezidentka republiky Zuzana Čaputová je americká k...a.

          Napriek tomu, že táto akcia je na stupnici buranstva úplne hore, buďme k smerákom objektívni, šírenie takýchto primitívnych urážok je úroveň ktorú nikdy neprekonajú, teda niet dôvodu, aby sme na nich kládli akékoľvek vyššie nároky.

          Existujú ale racionálne dôvody zaoberať sa tým, ak tento bullshit šíri pred svojimi kolegami, resp. podriadenými štátny zamestnanec na pracovisku v čase pracovnej doby, teda človek platený z daní občanov.  Mal by  mať  štátny zamestnanec iný parameter slušnosti ako prvomájová smerácka morálne vyprázdnená  čvarga ? Čo nám hovorí toto vyslovené svinstvo vzdialené od reality o človeku, ktorý  ho vyslovil ? Na ospravedlnenie nám postačí, že sloboda prejavu má svoje hranice ako intelekt ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

          Forma akou  komunikujeme svoje názory odráža nielen naše pocity, slovnú zásobu a vzdelanie, ale aj charakter. Keďže slová na adresu pani prezidentky sú nielen amorálne, ale aj hlúpe, je oprávnené konštatovať, že ich autor je človek amorálny a hlúpy. Ak vyžadujeme úctu a rešpekt k prezidentskému úradu a naviac k žene, nie je to problém našich očakávaní. Práva neexistujú bez zodpovedajúcich povinností a jednou z nich je slušnosť. Ak sa človek rozhodne pre pozíciu štátneho zamestnanca, morálne imperatívy akceptované akoukoľvek morálnou a vyspelou spoločnosťou mu musia preniknúť do vedomia hlbšie ako u bežného občana . Ak má dojem, že hrubé urážanie pani prezidentky z neho robí chlapáka v očiach kolegov, v skutočnosti je prejavom jeho nekultivovaných mravov a keďže sám nedokáže cítiť hanbu, o to väčšia je hanba sprostredkovaná, teda tá, ktorú za jeho konanie cítia iní.

SkryťVypnúť reklamu

          Slušnosť je hodnota ktorá nemôže byť na predaj. Verím, že túžba po slušnej spoločnosti je vpísaná do DNA väčšiny z nás, ak ale má človek hodnoty iné,  väčšinou vyjadrené v osobných benefitoch a najlepšie v eurách, je potrebné to chápať a akceptovať, ale nevidím jediný dôvod, prečo by mal takýto človek bez móresov morálne právo zotrvávať v  štátnych službách.

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu