Je Slovensko slobodná spoločnosť zložená z množstva malých totalít ?

Máme  viac ako dva mesiace po parlamentných voľbách, v ktorých sme dosiahli zmenu politickej mapy a v zákonodarnom zbore nám schváli programové vyhlásenie vlády.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 Záväzky, ktoré si v ňom vládna koalícia dala sú úplne v poriadku, rozumiem aj nevyhnutnosti všeobecných formulácií, keďže je zrejmé, že urputné hľadanie hlbších prienikov by znemožnilo koncenzus medzi názormi jednotlivých politických strán, čomu však nerozumiem vôbec je to, že vláda zrejme mieni realizovať manažment záverov svojho programového vyhlásenia so starými kádrami, či už na regionálnych úrovniach, alebo v rozpočtových a príspevkových organizáciách patriacich pod jednotlivé ministerstvá. Toto je myslím mimo reality. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Týmto nevolám po plošných čistkách, ale pokiaľ túto spoločnosť nezačnú riadiť ľudia s pevným charakterom a morálkou hlavne v regiónoch, nebudeme mať alternatívu na spoločensko – politickú zmenu. Keďže dnešná spätosť straníckych štruktúr s funkciami platenými štátom je nespochybniteľná na každej úrovni, mali by ihneď všetci politickí nominanti zo svojich pozícií odísť a to napriek tomu, že je pochopiteľné, že veľkú mieru neistoty do rozhodovania o týchto persónach vniesla koronaviróza. 

 Čo ma ale nenapĺňa radosťou je to, že sa zatiaľ straníckym okupantom v štátnej správe darí veľmi dobre. Napriek tomu, že sú spravidla pevnou súčasťou nemorálnych a často aj nezákonných zosieťovaní, zostávajú na svojich miestach, ktoré dávno premenili na stranícke pozície. Títo okresní egoistickí vybavovači, ktorí sa už dávno prepadli do fascinácie zo seba samého, nepracovali nikdy vo verejnom záujme, ale v záujme vlastnom, resp. v záujme spriaznených regionálnych podnikateľov. Dva mesiace po voľbách ich jedinou ambíciou je udržanie si svojho postavenia za každú cenu a používajú na to klasické metódy – jednak nadväzujú ďalšie a ďalšie účelové prepojenia a jednak sa z týchto ľudí s dvojitou morálkou, s nedostatkom empatie a absenciou pocitov hanby stávajú demokrati. 

SkryťVypnúť reklamu

 Nesmieme si vytvárať nepravdivú ilúziu že títo ľudia v budúcnosti budú mať úprimnú snahu zmeniť svoj vzorec správania, že ich doterajšie správanie je omylom, ktorý si uvedomia, ale je v skutočnosti poruchou a možnosť ich prerodu v demokratov je neuveriteľnou ilúziou. Práve ich zotrvanie v terajších pozíciách ich utvrdí v tom, že nemajú dôvod na svojom správaní niečo zmeniť. Dopyt po zmene pred parlamentnými voľbami bol tak silný ( veď a zlodeji zo Smeru - SD išli do volieb so sloganom zodpovednej zmeny ), že aj z úst týchto politických cynikov počúvame vetu - veď sme všetci chceli zmenu, čo je už prejavom absolútnej straty sebakontroly. Ak sa proti takémuto správaniu neohradíme, stratíme my ostatní svoju dôstojnosť.

SkryťVypnúť reklamu

 Keďže vláda má v zákonodarnom zbore ústavnú väčšinu, naša latka očakávania v zodpovednú správu vecí verejných na každej úrovni je postavená oprávnene vysoko. Dominantným faktorom musí byť dopyt po slušných ľuďoch v regionálnej politike a odstránenie všetkých recyklovaných starých kádrov . Ak k týmto zmenám v blízkej dobe nedôjde, zmení sa naša nádej v bezmocnosť ako už mnohokrát doposiaľ. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  840x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu