KREMEĽSKÍ ČERVENÍ KHMÉRI V TOM NIE SÚ SAMI

Za vojnu na Ukrajine nie je zodpovedný len jeden jediný človek - Vladimír Putin

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak by sme prijali toto tvrdenie, nebolo by to prejavom našich úžasných intelektuálnych schopností.

Aj keď argument, že je prezidentom RF  má iste svoju veľkú váhu.

            Skúsme sa zbaviť čierno-bieleho videnia a vnímajme aj odtiene.

1. Za hlavného vinníka tejto genocídy považujem toto kremeľské panoptikum, vymenujme si aspoň jej základných členov  tejto gerily:

-  prezident RF Vladimír Vladimírovič Putin

-  minister zahraničných  vecí RF Sergej Viktorovič Lavrov

-  minister obrany RF Sergej Kužugetovič Šojgu

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

-  Hovorca Kremľa Dmitrij Pekov.

Skutky týchto  ľudských  hrubcov nám prezrádzajú, že keďže svedomie nemá materiálnu povahu a neprináša zisk, jednoducho ho nemajú a preto nevedia absolútne posúdiť cenu ľudského života.  Medzi ich činmi a následkami jednoducho už raz musí prísť spätná väzba, „ norimberský proces „ v nejakej podobe, pretože páchajú zločiny a teda sú amorálnymi zločincami.

2. Za druhého vinníka považujem samotnú ruskú spoločnosť. Milióny ozubených koliesok, síce trpiacich  na hranici existenčného minima, ale po „ víťazstve na Kryme „  hrdo vybľakujúcich demagogické heslá. Mnoho miliónov ľudí nasiaknutých  ruským náboženským nacionalizmom pripravených vykonať rozkaz. Áno, pýcha a povýšenectvo je  základným znakom ruskej spoločnosti. Ale nechajme prehovoriť niekoho kompetentnejšieho, českého publicistu žijúceho v Moskve Jirího Justa : „ Rusi sú xenofóbny národ, ktorý Ukrajincov vždy prehliadal a vyjadroval sa o nich hanlivo „

SkryťVypnúť reklamu

3. Za tretieho zodpovedného považujem demokratický západ. Aj keď krajiny Severnej Ameriky a západnej Európy sú na rozdiel od Ruska postavené na princípe univerzálnych hodnôt, občas ich záujmy prevládnu nad týmito hodnotami. Ako inak nazvať nasledovné ( aspoň niektoré ) vojenské konflikty Ruska , účelovo západom prehliadané ? Náhorný Karabach ( 1988-2021), Abcházsko ( 1989-1994 ),  Tadžikistan ( 1990 a 1992-1997 ), Južné Osetsko ( 1991-1992 ), Podnestersko ( 1992 ), Ingušsko ( 1992 ), Čečensko ( 1994-2000), Gruzínsko ( 2008 ) , Ukrajina  (2014- 2022 ). Tieto okupačné vojnové genocídy  vedené v mene obnovenia ruského impéria  milióny ľudí vyhnali  zo svojich domovov a priniesli  státisíce, možno milióny nevinných obetí, zostali nepotrestané a západom zo zištných dôvod prehliadané. Veď sa „ nás netýkali, boli ďaleko „. Následkom tohto prehliadania je dnešné volanie Ukrajiny o pomoc. Pomoc musí byť nielen humanitárna, ale v prvom rade vojenská, pretože satan ustúpi len väčšej sile. Sme to Ukrajincom dlžní. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu